Ana Sayfa Güncel, Manşetler, Siyaset 20 Mart 2023 724 Görüntüleme

DEVA Partisi MV Aday Adayı Şenol Korkmaz’dan Basın Açıklaması!…

Deva Partisi Beykoz İlçe Yöneticisi Şenol Korkmaz, 14 Mayıs Seçimlerinde Deva Partisi İstanbul Birinci Bölge Milletvekili Aday Adayı oldu. Beykozlu Şenol Korkmaz Aday Adaylık ve Seçim Çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

 

Öncelikle kısa bir özgeçmişle birlikte kendimi tanıtarak başlamak istiyorum.

1977 Yılında Beykoz’da doğdum. Aslen Ardahanlıyım. İlkokulu Almanya’nın Bielefeld şehrinde, Ortaokul ve Liseyi Beykoz’da okudum. Yüksek Öğrenimimi Eskişehir Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret ve İşletme Fakültesinde tamamladım. Üniversite öğrenimimden sonra iş hayatına atıldım. 18 Yıl özel bir denetim şirketinde vergi denetçisi ve çeşitli firmalarda muhasebe müdürü olarak çalıştım. Bugün ise mali müşavirlik hizmetini serbest olarak sürdürmekle birlikte, uluslararası ve yerli şirketlerde muhasebe müdürlüğü, finans koordinatörlüğü ve finansal konularda danışmanlık hizmetlerime devam etmekteyim. İş hayatım dışında çeşitli STK ve Derneklerde yönetim kurulu ve denetim kurulu üyeliklerinde görev aldım. Evli ve 2 çocuk babasıyım. Siyasi hayatıma ilk adımı ise DEVA Partisinde attım. Beykoz İlçe Teşkilatında kurucu yönetim kurulu üyeliği ve Halkla İlişkiler Birim Başkanlığı görevlerinde bulundum.

IMG-20230320-WA0509

Röportajımıza başlamadan önce 6 Şubat’ta Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 11 İlimizi etkiyen depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, geride kalan acılı ailelerine ve sevenlerine baş sağlığı ve sabır diliyorum Allah memleketimize bir daha böyle acılar yaşatmasın.

Siyasete adım atarken ülkemizin içinde bulunduğu durumdan dolayı sorumluluk bilinciyle hareket etmenin gelecek nesillere karşı bir borç olduğunu düşünerek adım attım. Ülkemiz bugün demokrasi, hukuk, eğitim, çevre, adalet, ekonomi gibi onlarca sorunla karşı karşıya. Bu sorunların ortak akıl ve istişare kültürüyle çözüme kavuşturulması, demokratik değerlere yeniden dönüşün tesis edilmesinin bizim gelecek nesillere karşı önemli bir sorumluluğumuz olduğu kanaatindeyim.

Tüm bu sorunların çözümünde liyakati siyasette her şeyin önüne koyan Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan’ın yanında yol yürümek, bu harekette bir damla olabilmek için DEVA Partisinde siyasi kariyerime başladım.

Bizler hukukun üstünlüğünün yeniden tesis edildiği, yolsuzluk, yoksulluk ve yasakların yerine özgürlük, liyakat ve bolluğun hakim kılındığı bir Türkiye’yi yeniden inşa edebilme hayaliyle bu yola çıktık. Bu esasların yeniden inşa edilmesine bir tuğla koyabilsek, bu mücadelede yer almak bizler için başlı başına bir onurdur.

IMG-20230320-WA0505

Çeşitli alanlarda bu mücadeleyi sürdürebilmek mümkündür. Ben Genelde Türkiye’nin özelde ise Beykoz’un sorunlarına çözüm aramayı kendime görev olarak gördüğüm için Partimizden 1.Bölge Milletvekilliği Aday Adayı başvurumu yapmış bulunmaktayım.

Ülkemizin geldiği noktada özellikle gelir dağılımındaki adaletsizliğin zirvelere ulaşması Beykoz gibi iş imkanları kısıtlı ilçeler için olumsuzlukların daha şiddetli hissedilmesine neden oluyor. Beykoz’un son zamanlardaki belli başlı problemlerini incelediğimizde ülkenin ekonomik sorunlarının ilçemize etkisi İstanbul’un diğer ilçelerine göre daha yüksek derecede bizleri etkiliyor. Örneğin ülkedeki yüksek enflasyonun neden olduğu kira artışları ilçemizde yüksek şiddette hissediliyor. Merkezi olmayan mahallelerimizde bile bugün kira fiyatları astronomik rakamlara ulaşmış durumda.

Geçmişten gelen sorunlarımız zaten mevcut. Bizler Beykoz’da İlçe Başkanlığımızın kurulduğu günden beri Başkanımız Av. Hikmet BAKİ liderliğinde çalmadık kapı , görüşülmedik STK ve Dernek bırakmadık.

IMG-20230320-WA0510

Bu süreçte geçmişten gelen belli başlı problemlerin yanı sıra ülkemizin içinde bulunduğu güncel sorunların da eklenmesiyle Beykoz’da birçok problemle karşı karşıya olduğumuz tespit ettik.

Az önce bahsettiğim kiraların aşırı derecede yükselmesi sadece enflasyon değil Beykoz’da açılan üniversitelere karşın öğrenci talebini karşılamanın imkansız olduğunu bildiğimiz bir yurt sorunu ile de karşı karşıyayız. Öğrencilerin yurt kapasitelerinin düşük olması nedeniyle İlçemizde ev taleplerine artışın sağlanmasındaki rolü çok fazla. Doğal olarak bu talep fazlalığına karşın arz eksikliği yaşanması da kira fiyatlarını artışında doğrudan etkili oluyor. Bu sorun özelinde bakarsak Yerel belediye imkanlarıyla Yurt sorununun çözülmesi ne derece gerçekçi olur onu düşünmek gerekiyor. Meseleye bu çerçeveden baktığınız zaman Ankara’da Beykoz’u temsilen birilerinin bulunması elzem görünüyor.

Sorunlar bunula da bitmiyor. Ciddi bir istihdam alanı eksikliği, yaş ortalaması yüksek bir ilçe olmamız sebebiyle hastaneye olan talep fazlalığı ve eldeki hastanelerin taleplere kısa sürede cevap verememesi, ulaşım ağları çeşitliğinin az olması gibi temel birçok problemimiz var.

Sizde biliyorsunuz bizler İlçe olarak meclise çok vekil gönderebilen ve Ankara’da sorunların sıcak tutulmasını sağlayabilen bir ilçe değiliz. İnşAllah önümüzde seçimde bu makus tarihimizi de yenerek meclise gider ve buradan vekil arkadaşlarımızla birlikte İlçemizin sorunlarının çözümü için mücadelemizi veririz.

IMG-20230320-WA0508

Ancak unutmamız gereken bir gerçek var ki önce içinde bulunduğumuz büyük yangını söndürmemiz gerekiyor. Bizler bu büyük yangını söndürebilmek amacıyla var gücümüzle çalışmalı ve demokratik normlara dönüşü tesis edebilmek için önümüzdeki seçimi kazanmalıyız.

Seçim kazanıldıktan sonra yapılacakların tamamı aylar süren çalışmalarla zaten masaya konmuş durumda. Genel Merkezimiz bu süreçte sağlıktan eğitime, ekonomiden çevreye, hukuktan üniversitelere kadar 22 ayrı başlık altında onlarca maddeye sahip eylem planlarımızı ortaya çıkardılar.

Ciddi bir emek ve aylar süren çalışmaların sonucu olan Eylem Planlarımız partimizin disiplinli çalışmasının, liyakatli kadroları bünyesinde bulundurmasının en net örneklerini sergiliyor.

Ben tüm Türkiye’de olduğu gibi Beykoz’da da bu çalışmaların, verilen emeklerin ve tavrıyla, duruşuyla, demokratik değerlere bağlılığı ile Genel Başkanımız Ali Babacan’ın ve DEVA partisinin ciddi bir teveccühle karşılaşacağına gönülden inanıyorum.

Bununla birlikte millet ittifakımızın ortak cumhurbaşkanı adayı olarak açıklanan Kemal Kılıçdaroğlu’nu da tebrik ediyorum.

IMG-20230320-WA0507

Umarım aydınlık bir Türkiye’yi hep birlikte inşa ederiz.

Son olarak Beykoz’da ikamet eden seçmenlerimize Aday olmam halinde Beykoz için elimden gelenin fazlasını yapacağıma söz verirken bir oy Kemal beye Bir oy DEVA Partisine diyerek tüm Beykozlu hemşehrilerimize selam ve sevgilerimi iletiyorum.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kavacık Mah. Fatih Sultan Mehmet Cad. Tonoğlu Plaza No: 3/4 - +90 532 387 73 79 - BEYKOZ - İSTANBUL

Tema Tasarım | AnatoliaWeb