Ana Sayfa Güncel, Manşetler, Siyaset 20 Mart 2023 588 Görüntüleme

Beykoz, Avrupa’da 2. Kez “Yılın Partner Kuruluşu” Oldu!…

Beykoz Belediyesi,  Avrupa Konseyi tarafından düzenlenen “Avrupa Yerel Demokrasi Haftası” (ELDW) kapsamında sürdürülebilir çevre projeleri ve etkinliklerle geçen yılın adından 2. kez “Yılın Partner Kuruluşu” oldu.  

Avrupa genelindeki ülkelerde kutlanan Avrupa Yerel Demokrasi Haftası”yla, her yıl farklı temalarda yapılan çeşitli etkinliklerle vatandaşların yerel yönetimlere demokratik katılımının artırılması ve bilinçlenmesi amaçlanıyor.

2022 yılı teması, iklim ve çevre konularında dünyanın geçirdiği hassas dönem göz önüne alınarak, geçen yılla aynı olarak  ”Çevreyi Korumak: Yerel Yönetimler Harekete Geçiyor” şeklinde belirlenen “Avrupa Yerel Demokrasi Haftası”na bu yıl 17 ülkeden 64 yerel yönetim, 276 etkinlikle katıldı.

beykoz_galeri899

8 Proje Gönüllülerle El Ele    

Beykoz Belediyesi, çevreci “Sıfır Atık” hedefleriyle hayata geçirdiği  “Çevre Gönüllüleri”, “Yeşil Okul” “Plastik Atık Kumbaraları”, “40 Yıl Atığımız Değil Kahvemiz Kalsın”, “Beykoz’un Evleri Sıfır Atığın Temeli” “Milli Ağaçlandırma Günü”, “Organik Yaşama Sen De Adım At”, ve “Siteler Ambalaj Atığı Toplama Projeleri” yle, “konseye başvurdu.

Uzmanlar tarafından yapılan değerlendirme neticesinde Beykoz Belediyesi, sürdürülebilir ve daha temiz bir çevre için farklı yaş ve meslek gruplarından gönüllülerin katılımıyla hayata geçirdiği 8 projeyle “Yılın Partner Kuruluşu” seçildi.

Yeni Projelere İlham Verecek

Beykoz’a prestij getiren partner kuruluş unvanı gönüllülerin katılımıyla hayata geçirilecek  yeni projelere ilham verecek.

Kaynak: Beykoz Belediyesi Basın Bürosu

Kavacık Mah. Fatih Sultan Mehmet Cad. Tonoğlu Plaza No: 3/4 - +90 532 387 73 79 - BEYKOZ - İSTANBUL

Tema Tasarım | AnatoliaWeb