Ana Sayfa Güncel, Manşetler, Siyaset 29 Aralık 2012 3280 Görüntüleme

Zeki AKSU’dan Basın Açıklaması!

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in Beykoz Stadının Belediye Spor tarafından kullanılacağına dair yapmış olduğu açıklama karşısında Beykoz Spor Kulübü Başkanı Zeki Aksu bir basın toplantısı yaptı.

Aksu’nun Basın Bülteni:

BEYKOZ SPOR KULÜBÜ YÖNETİMİNİN 27 ARALIK 2012 TARİHLİ BASIN TOPLANTISI METNİDİR.

Son günlerde Beykoz kamuoyunu meşgul eden Beykoz Stadı’nın 2013 yılından itibaren Beykoz Belediyesi tarafından kiralanmasıyla ilgili olarak Beykoz Spor Kulübü ile ilgili haksız ve yakışıksız iddialara yanıt vermek adına Beykoz Spor Kulübü Yönetimi olarak aşağıdaki açıklamayı siz değerli basın mensuplarıyla paylaşıyoruz.

Spor konusunda az çok bilgi sahibi herkesin çok iyi bildiği gibi ülkemizde hiçbir spor kulübünün kendi mülkiyetinde bir stadyumu yoktur. Bu bağlamda Beykoz Stadı’nın mülkiyeti de Vakıflar Genel Müdürlüğüne aittir. Beykoz Stadı hiçbir zaman Beykoz Spor Kulübü’nün malı-mülkü olmadı, bundan sonra da Vakıflar Genel Müdürlüğü dışında bir kurumun mülkü de olmayacaktır. Yani ortada bir mülk devri söz konusu değildir.

Ayrıca 2009 yılında (Beykoz 1908 AŞ eki yönetimi döneminde) Vakıflar Genel Müdürlüğü; Beykoz 1908 AŞ’nin stadyum ile ilgili kirayı ödemediği ve biriken borçları nedeniyle Beykoz 1908 AŞ için iflas talebinde bulunmuştur.

2013 yılından itibaren değişecek olan şey stadın mülkiyeti değil kiracı konumundaki kurumlardır. Bu değişim; Beykoz Spor Kulübü tarafından 2010 yılından beri ısrarla talep edilmektedir.

Çünkü Beykoz Stadı’nın Beykoz Belediyesi tarafından kiralanmasıyla Beykoz 1908 AŞ;  aylık en az 50.000 TL, yıllık en az 600.000 TL’yi bulan personel, elektrik, su, doğal gaz, bakım, onarım vb. giderden kurtulacaktır. Beykoz Spor Kulübü’nün burada söz konusu edilen gideri karşılayabilecek sürekli bir geliri yoktur.

Bu nedenle Beykoz Spor Kulübü yönetimi olarak Beykoz Belediyesi’nin Beykoz Stadı’nı Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden kiralamış olmasını destekliyor ve bu adımın Beykoz ilçesindeki spor faaliyetlerini ve Beykoz Spor Kulübü’nü olumlu etkileyeceğini düşünüyoruz.

Sayın Çelikbilek bu durumu geçtiğimiz günlerde ilçemiz yayın organlarından birinde verdiği röportajda “Şahinkaya Spor Kompleksimizin hayata geçirilmesinden sonra tesis anlamında da kulübümüz çağ atlayacak inşallah. Şahinkaya Projesi hayata geçene kadar Beykoz 1908 takımımızın şu an kullandığı Çayırdaki Stadyumu Vakıflarla anlaşarak 2013 yılında devralacağız. Orada gerekli düzenlemeleri ve iyileştirmeleri yaparak sporseverlerin hizmetine sunacağız” (http://www.dostbeykoz.com/haber.asp?icerikID=12112&B=2023de-Dunya-kenti-Beykoz) sözleriyle açıkça beyan etmiştir.

Bizim bu konudaki temel düşüncemiz; Belediye Spor’un,  Beykoz Spor Kulübü’nün Şahinkaya’daki yerine taşınmasından sonra Beykoz Stadı’na gelmesi ve burayı devralmasıdır. Beykoz Spor Kulübü olarak Belediyespor’un tahakkümü altında faaliyet yürütmemiz söz konusu olamaz. Böyle bir uygulamaya karşı olduğumuzu ve böyle bir durum karşısında bu kulübün asıl sahibi olan büyük taraftarımız ve Beykoz kamuoyu ile birlikte haklarımızı aramaktan geri durmayacağımızı açıkça beyan ederiz.

Sayın Çelikbilek, kulübümüzün onursal başkanıdır. Beykoz Spor Kulübü’nün asıl ihtiyacı bir kamp tesisidir. Beykoz Spor Kulübü olarak onursal başkanımızdan ve Beykoz Belediyesi’nden beklentimiz Ali Bahadır, Riva veya benzeri bir yerde sporcularımız için bir kamp tesisi oluşturmasıdır.

Beykoz Spor Kulübü 104 yıllık tarihiyle yarışmacı bir takım olarak başta futbol ve basketbol olmak üzere çeşitli branşlarda faaliyetini sürdürmektedir. Beykoz Belediyesi eğer yarışmacı bir takım oluşturmak istiyorsa biz Beykoz 1908 AŞ’yi Beykoz Belediyesi’ne devretmeye hazırız.

Beykoz Spor Kulübü yönetimi olarak hiç kimseyle şahsi bir kavgamız yoktur. Bütün kavgamız Beykoz Sporu yaşatma ve yüceltme amacına yöneliktir.

Bu amaca ulaşmada Beykoz’a yalnızca Beykoz Spor Kulübü yönetiminin sahip çıkması yeterli değildir.  Nüfus kağıdında Beykoz yazan, Beykoz’da yaşayan herkes sorumluluk almalı ve imkanları ölçüsünde kulübe destek vermelidir. Hariçten gazel okumak kolaydır. Beykoz Spor Kulübü Beykozlularındır. Biz Beykoz Spor Kulübü yönetimi ve bir avuç insan olarak üzerimize düşeni ve gücümüzün yettiğini yapmaya çalıştık ve yapmaya da devam edeceğiz. Yeter ki Beykoz Spor Kulübü üzerindeki kara bulutlar dağılsın. Beykoz’un ileri gelenleri kulübümüzün sorunlarına çözüm bulmak için ellerini taşın altına koysunlar. Beykoz Spor Kulübü Beykozluların ortak değeridir. Beykoz Spor Kulübü’ne sahip çıkmak; armaya, renklere ve kulübün kendisine sahip çıkmakla olur. Kişiye, kişilere olmaz, olamaz. Başarının yolu hep birlikte olmaktan geçer. Beykoz olarak tek yumruk olduğumuzda bütün sorunları çözeceğimize inancımız tamdır. Hüznü değil mutluluk ve başarıları yaşamak, asırlık kulübümüzü layık olduğu mevkiye taşımak hepimizin görevidir.

 

Saygılarımızla kamuoyuna duyurulur.

 

Beykoz Spor Yönetim Kurulu

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Kavacık Mah. Fatih Sultan Mehmet Cad. Tonoğlu Plaza No: 3/4 - +90 532 387 73 79 - BEYKOZ - İSTANBUL

Tema Tasarım | AnatoliaWeb