Ana Sayfa Güncel, Manşetler, Siyaset 15 Temmuz 2018 1071 Görüntüleme

ZEKİ AKSU; “Hanefi Dilmaç Tam Destek Sözü Verdi!..”

 

Beykoz Spor Kulübü Derneğinin Olağanüstü Kongresi Kavacık Limak Otel’de gerçekleşti.Bin kez daha seçilen  Zeki Aksu, “ AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, başka bir program nedeniyle katılamadı, Beykoz Spor Kulübüne tam destek vereceğini beyan etti” dedi.

İki yıl önce gerçekleşen Olağan Kongrenin ardından aynı yerde ve saatte bu kez Olağanüstü Kongrenin gerçekleşmesi dikkatlerden kaçmadı. Kongre Abdullah Yümsel’in açılış konuşması ve Divan Teşekkülü için verilen önergelerin okunması ile başladı.

DSC_0001

Okunan bu önergeler sonunda geçilen oylamaların ardından Divan Başkanlığına Ali Bilir seçilirken diğer üyeler ise Zafer Baş, Rıza Bilgi, Talip Ercan ve Uğur Sakaloğlu oldu.

Divanın teşekkül edip göreve başlamasının ardından Kongrede belirlenen sıralama dahilinde Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

DSC_0002

Kulüp Başkanı Zeki Aksu, ayrıntıların fazlası ile anlaşılacağı derinliği çok güzel bir konuşmada bulundu.

Omuzlarında olan sorumluluğun farkında olduğunu söyleyen Beykoz Spor Kulübü Başkanı Zeki Aksu, her kongre öncesinde somut, elle tutulur sunum gayretinde olduğunu söylerken kendisine Beykoz Spor Kulübünün durumunu soracak olanlara tek cümle ile iyi diyeceğini, ikinci cümle istenirse iyi değil ve üçüncü cümle de istenirse iyi olacak inşallah diyebileceğini söyledi.

DSC_0003

İşte Aksu’nun yaptığı konuşmadan satır başları…

-Mağlubiyet ve başarısızlıkları kimse sahiplenmiyor

-Eleştiriden korkmam, aksine bunu bir motivasyon olarak görürüm

-Kurumlar kalıcı, isimler ise fanidir

-Bizim Davamız Beykoz davasıdır. İdeolojiler bizi ayırır ama Beykoz Spor Kulübü bizleri bir araya getirir, tutar…

-Beykoz Spor Kulübü, tüm Beykozluların meselesidir

DSC_0004

– Beykoz Siyaseti, Belediyesi, Kaymakamlığı, Sivil Toplum Kuruluşları kısacası tüm dinamikler Kulüp için birleşmeli… Hiç olmadığı kadar kenetlenmeliyiz, kimseyi üzmeden sorunları çözmeliyiz.

-Beykoz Spor Kulübü başkanlığım dönemimde açık yüreklilikle ifade edebilirim ki hata yaptım ancak yanlış yapmadım, camiamızı utandıracak hiçbir davranışta bulunmadım… Varsa tek suçum bu süre zarfında aileme vakit ayıramamam… Bilerek isteyerek hiçbir hata yapmadım

-Beykoz’da doğanlar ya da Beykoz’da doyanlar olarak herkes Beykoz’u ve Beykoz Spor Kulübünü hak ettiği yere getirmelidir. Değerli Beykozlulardan kayıtsız, şartsız destek bekliyoruz.

-Ortak bir akılla el ele vererek bu takımı üst liglere çıkarmak için çalışacağız…ilelebet amatör liglerde kalmayacağız, bu yıl Bölgesel Amatör Lige çıkmaya mecburuz.

DSC_0007

-Ben açıkça söylüyorum ki her zaman üzerime düşeni yapmaya hazırım, bu ilçenin iş adamları, iş kadınları, zengin kesimi kulübümüze bir el atmalıdır.

-En karanlık gece mutlaka sona erer, güneş doğar.

-Beykoz Spor Kulübünün önündeki demir parmaklıkları kimse görmek istemiyor, ancak çok kısa sürede bu parmaklıkları atacağız.

-Yeni Beykoz SK gibi şeylere asla izin vermeyiz.

-Taraftar futbolun itici gücüdür, bunun yanında kulübümüzü hak ettiğimiz getirmek için ilçeyi yönetenlerin maddi-manevi destek vermesini istiyoruz.

-Bu sezonki kadro için yetenekli, başarıya aç, giydiği formanın 110 yıllık bir tarihi içerdiğinin farkında olacağı futbolcuları düşünüyoruz.

-Kimse Beykoz Spor Kulübü camiasının günahlarını birkaç kişiye yükleyerek sorumluluktan kaçmamalı, top taca atılmamalı.

DSC_0009

-Anamızın ak sütü gibi helal paramız ile yaptığımız, ve mülkiyeti GSİM’de olan, alın terimizin olduğu Kulüp Binamızın biran önce geri verilmesini istiyoruz, tamamlanıp açılıp teslim edilmeli. Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek ve Belediye Meclisi Üyelerimizden talebimiz bu yöndedir. Kulüp Binamızın ve Stadımızın teslimi bizleri geleceğe ümitle bakmaya sevk edecektir. Tesislerimizin geri alınmasında herkesi yanımızda görmekte onur duyarız.

-Birileri istiyor diye başkanlığı bırakmam. Vakti zamanı gelince elbet bir gün emin ellere bırakacağım

DSC_0015

-İlçeyi yönetenlerden gerekli desteği göremedim, ömrümün çok büyük bir bölümünü Beykoz Spor Kulübü için harcadım. Görevi teslim ettikten sonra ise bir daha bu sayfayı kesinlikle açmayacağım.

-Beykoz Spor Kulübünün geçmişi derin ve köklüdür. Beykoz Spor Kulübünün, Beykoz 1908’in olmadığı bir Beykoz düşünülemez. Beykoz sevdalıları için lig fark etmez.

-2 sene önce 15 Temmuz’un yaşandığı günün bir gün sonrasında 16 Temmuz’da Olağan Kongremizi burada yapmıştık, 15 Temmuz’daki kalkışmaya demokrasimize sahip çıkacağımız göstererek kongremizi yaptık. Bu darbe AK Partiye Karşı değil Türkiye’ye karşı yapılmıştır.

DSC_0017

Başkan Zeki Aksu’nun yaptığı konuşmanın ardından Kongrenin tüm maddeleri sırası ile okunmasının ardından üyeler raporların tümünü oy birliği ile kabul etti.

Divanın Kongre Üyelerine sunduğu dilek ve temennilerin öne çekilme maddesinin de onaylanmasının ardından Başkan Zeki Aksu bir kez daha kürsüye gelerek kulüp ile ilgili ve geleceğe dönük görüş ve düşüncelerini yine net biçimde sundu.

Başkan Aksu’nun bu bölümde yaptığı konuşmada verdiği en net mesaj ise kongreye davet ettikleri AK Parti Beykoz İlçe Başkanı M.Hanefi Dilmaç’ın başka bir programa katılma mecburiyetinden dolayı kongrenin başarılara vesile olması dileği ve Beykoz Spor Kulübüne tam destek vereceğini beyan etmesi oldu.

DSC_0020

Başkan Aksu daha önceki kongrelerden birinde Talip Ercan ve 8 Delegenin imzası ile verilen önergenin yani Beykoz Stadının isminin “İbrahim Kelle Stadı” olması ile ilgili talebin, şu anda stadın kendilerinin olmadığı için beklemede olduğunu söylerken, “Stadın bize teslimi ile Kongremizde hangi ismin verileceğine dair önerileri görüşüp değerlendirebiliriz” dedi.

Başkan Aksu, daha önce kongrede 2018-19 Sezonunda Takımı çalıştıracak ismi açıklayacaklarını söylediğini hatırlatırken, “Ancak yeni yönetimdeki arkadaşlarımızın da görüşlerini almak için bunu bir süre sonra açıklamayı doğru bulduk” dedi.

DSC_0028

Başkan Aksu, Beykoz Spor Kulübü için birçok görüşmelerin yapıldığını söylerken bunlar içinde 3.Köprü Yapımında yer alan bir firma ile görüşmenin gerçekleştiğini hatırlattı.

Temasların devam ettiğini hatırlatan Aksu, ismini veremeyeceği bir inşaat firması ile de ayrı bir görüşmenin olduğunu söyledi.

DSC_0034

Beykoz Spor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu Asil Liste :

Zeki Aksu
Gökhan Karagöz
Hüseyin Demirel
Fatih Odluoğlu
Mikail Akyıldız
Vedat Coşkun
Mehmet Fatih Akdağoğlu
Şeref Kaçmaz
Mehmet Şahin
Güven Sanin
Gürsel Atagün
Alaattin Kılıç
Mesut Ekici
Seyfullah Ağsakal
Ufuk Dağcı

DSC_0035

Yönetim Kurulu Yedek:

Melih Ulu-Faruk Kır-Mehmet Öztürk-Mehmet Tombul-Volkan Vardar-Bayram Önal-Haluk Taş-Salih Mustafa Topçu

Denetleme Kurulu Asil : Hasan Gedik-Safter Eroğlu-Yılmaz Güzeci

Denetleme Kurulu Yedek : Alaattin Kılıç-İsmail Albayrak-Selami Özçelik

Sicil Kurulu Asil : Kemalettin Erkan-Adnan Cevizci-Aziz Baltacı

Sicil Kurulu Yedek : Ziya Önder-Erol Yeşilbaş-İlker Ağsakal

Disiplin Kurulu Asil : Erhan Ekiz-Osman Bilgi-Ertuğrul Çağatay Köse

Disiplin Kurulu Yedek : Volkan Külahlı-Mustafa Kaya-Hasan Avcı

Müze Kurulu Asil : Recep Gürbaşak-Birol Balıkçı-Talip Ercan

Müze Kurulu Yedek : Emre Öztürk-Muammer Ercan-Yaşar Aydınoğlu

İASKF Delegesi Asil : Zeki Aksu-Eser Öktem-Mustafa Ülker

İASKF Delegesi Yedek : Aziz Baltacı-Burhan Kırışman-Tayyar As

DSC_0036 DSC_0042 DSC_0040 DSC_0039 DSC_0038 DSC_0037

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | AnatoliaWeb