Ana Sayfa Güncel, Manşetler, Siyaset 7 Aralık 2019 872 Görüntüleme

MAHİR TAŞTAN; BAŞKAN ADAYIYIM!..

 

Mahir Taştan, Beykoz CHP İlçe Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Taştan, Beykoz Çubuklu’da bulunan CHP İlçe Başkanlığında yaptığı adaylık açıklamasına coşkulu bir kalabalık katıldı.

Biriz ve beraber kazanacağız” mesajlarının verildiği açıklamada, Taştan’ın konuşması sık sık “Beykoz’a başkan Mahir Taştan” sloganlarıyla kesildi.

Mahir Taştan yaptığı adaylık açıklamasında  geride bıraktığımız belediye seçimlerinde mevcut İlçe Başkanı’nın kendisini Belediye Başkan Adayı, yönetimini ise Meclis Üyesi adayı yapmak için uğraştığı söyledi.

DSC_0074 - Kopya

2019 Yerel Seçimleri’nde CHP’nin Beykoz Belediye Başkanı olan Coşkun Tosun, eski İlçe Başkanları, partinin sayılan isimlerinin de katıldığı adaylık açıklaması sonrası Taştan’a, yüzlerce partili “hayırlı olsun” dileklerinde bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi’nde herkesin eşit haklara sahip olduğu düşüncesini partililerle paylaşan İlçe Başkanı Adayı Mahir Taştan, “Kongre öncesi herkese örnek olacak, herkesin gıpta ederek bakacağı, herkesin saygı duyacağı bir kongre süreç yaşayacağız.” dedi.

Ayrıştıran değil, birleştiren olacaklarını sözlerine ekleyen Taştan, partinin Beykoz’da yıpratıldığını ve bunun da başarısız olunmasına sebebiyet verildiğini söyledi.

r

Taştan, “Ülkemizin içinde bulunduğu bu olumsuz ortamda, partimiz umuda çıkış yolunda kitlelerin umudu haline gelmişken, yerel yönetimlerde önemli bir başarı yakalanmışken, bizler de burada partimizi dinamik ve kendisiyle barışık bir hale getirmek zorundayız. Bizim yönetimimizde, ayrışmaları ve kırgınlıkları önleyeceğiz. Ötekileştiren değil birleştiren olacağız.” ifadelerini kullandı.

Parti içindeki sıkıntıların bölünmeleri arttırdığına, yeni küskünlükler oluşturduğuna işaret eden Taştan, bu durumu kendisiyle birlikte birçok partilinin gördüğünü dile getirdi.

Kötü gidişin sebebinin mevcut İlçe Başkanı Aydın Düzgün’den kaynaklandığını ifade eden Taştan, “Yönetim anlayışından kaynaklandığı görüşünde mutabık kalınarak, yeni bir değişime  ihtiyaç olduğunu düşündük. Küstüren değil barıştıran olacağız. Biz geçen kongrede Beykoz’u kazanan İlçe Başkanı ve Yönetimi olacağız dedik. Mevcut ilçe başkanı kendisini Belediye Başkan adayı olarak, yönetimini ise meclis üyesi olarak göstermek için uğraştı.” diye konuştu.

DSC_0078 - Kopya

Bu sürecin partiye zarar verdiğini, örgütü dağıttığını fakat dağıtan değil toparlayan değil toparlayan olacaklarını söyleyen Taştan, “Ben değil biz olacağız. Biz küstüren değil barıştıran olacağız. Neden adayız? Örgütümüzle planlı ve projeli bir şekilde kol kola çalışmak için adayız. İlçemizde yok olan liyakati tekrar getirmek için adayız. Tarafsızlık ilkesini yerine getirmek için adayız. Parti içi düşmanlığı yok etmek için adayız. Kişisel çıkarları bitirmek için adayız. Ötekileştirmelere son vermek için adayız. Birlik ve beraberlik ile partimizi Beykoz’da şahlandırmak için adayız.” dedi.

Taştan, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun her zaman yanında olacağını söyledi.

Seçim süresince yaşanan başarının “Bundan sonra herkes konuşacak kimse susmayacak diyen Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun başarısıdır.” ifadelerini kullanan CHP Beykoz İlçe Başkan Adayı Mahir Taştan, “Başarı, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun başarısıdır. Herkes gecesini gündüzüne katarak çalıştı, emek harcadı ve güzel bir sonuç elde ettik. Şimdi bu güzel sonuçları Beykoz’da almak ve Beykoz’a umut olmak için yola çıkıyoruz.” diye konuştu.

DSC_0081 - Kopya

CHP Beykoz İlçe Başkanı adayı Mahir Taştan, “Sözlerimi Baş komutanımız olan Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün Cumhuriyet Halk partimizin 4. Olağan kongresinde Genel Başkanımız sıfatıyla yapmış olduğu konuşmayla tamamlamak istiyorum. Son saylav seçiminde partimizin ulusun güvenini kazanması bize, çalışmamızda yeniden büyük şevk ve kuvvet vermiştir. Ulusa hizmet yolunda bütün varlığımızla çalışmak, parti üyelerinin bozulmaz andıdır. Bizim dilimiz sevgi dili, bizim dilimiz hoşgörü dili” dedi.

DSC_0088 - Kopya

Mahir Taştan’ın konuşma metni:

Partimin kıymetli delegeleri, üyeleri, parti çalışanları

Sevgili yol arkadaşlarım;
 bugün burada yeniden sizlerle birlikte olmanın mutluluğu ile hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum.

Cumhuriyet Halk Partisi çok büyük bir ailedir ve her ailenin Cumhuriyet Halk Partisi’nde eşit şekilde hakkı vardır. Dolayısıyla biz Cumhuriyet Halk Partisi’ni oluşturan partililer olarak Kongre öncesi herkese örnek olacak, herkesin gıpta ederek bakacağı, herkesin saygı duyacağı bir kongre süreç yaşayacağız. 

Ayrıştıran değil, birleştiren olacağız.

DSC_0090 - Kopya

Partimiz Beykoz’da giderek yıpratılıyor. Bu da Cumhuriyet Halk Partisinin Beykoz’da başarısız olmasına sebebiyet veriyor. Ülkemizin içinde bulunduğu bu olumsuz ortamda, partimiz umuda çıkış yolunda kitlelerin umudu haline gelmişken, yerel yönetimlerde önemli bir başarı yakalanmışken, bizler de burada partimizi dinamik ve kendisiyle barışık bir hale getirmek zorundayız. Bizim yönetimimizde, ayrışmaları ve kırgınlıkları önleyeceğiz.

Ötekileştiren değil birleştiren olacağız.

Yaşanan bu sıkıntılara baktığımızda bölünmelerin giderek arttığını, yeni küskünler yaratıldığını gördük.

Tabi ki bu kötü gidişi benimle birlikte birçok partililerimiz de gördü.

Bu kötü gidişin sebebinin mevcut ilçe başkanının tutumundan, yönetim anlayışından kaynaklandığı görüşünde mutabık kalınarak, yeni bir değişime  ihtiyaç olduğunu düşündük.

Küstüren değil barıştıran olacağız.

DSC_0092 - Kopya

Partimiz kişisel hırslar nedeni ile  yıpratıldı. “Bilindiği gibi Mart ayında belediye başkanlığı seçimi yapıldı. Seçim dönemi yaşananların bir kısmını partililerimiz yakinen biliyor. Ancak bazı partililerimizin yaşananlardan bilgi sahibi olmadığını görüyorum.

Neydi bu gerçekler; Biz geçen kongrede Beykoz’u kazanan ilçe başkanı ve yönetimi olacağız dedik. Mevcut ilçe başkanı kendisini Belediye Başkan adayı olarak, yönetimini ise meclis üyesi olarak göstermek için uğraştı.


Bu süreç partimize zarar verdi. Örgütümüzü dağıttı.

Biz dağıtan değil, toparlayan olacağız.

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz ilçesi kişilerin; kendi ikbal ve istikbali için basamak yapılacak bir kurum olmadığını bilmelerini istiyorum.

Bu düşünce doğrultusunda olanların partimize bir katkısının olmayacağı,  hiçbir soruna çözüm üretemeyeceğini düşünmekteyiz.

Ben değil biz olacağız. 


Biz küstüren değil barıştıran olacağız.

Değerli yoldaşlarım;

Neden adayız

Örgütümüzle planlı ve projeli bir şekilde kol kola çalışmak için adayız.

İlçemizde yok olan liyakatı tekrar getirmek için adayız.

Tarafsızlık ilkesini yerine getirmek için adayız.

Parti içi düşmanlığı yok etmek için adayız.

Kişisel çıkarları bitirmek için adayız.

Ötekileştirmelere son vermek için adayız.

Birlik ve beraberlik ile partimizi Beykoz’da şahlandırmak için adayız.

 DSC_0096 - Kopya

Projeler üreterek Beykoz’da büyükşehir belediyemizin yatırımlar yapmasını ve bu doğrultuda belediye seçimlerine örgütümüzü ve Beykoz halkımızı örgütleyerek güçlü bir şekilde seçimlere girmek için adayız.

Geliyoruz güzel günleri el ele kol kola birlikte örerek geliyoruz.

Akp’nin hukuksuzluğuna karşı dim dik duran İl başkanımız Sayın Canan kaftancıoğlunun yanında olduğumu ve bütün haksızlıklara, hukuksuzluklara karşıda birlikte omuz omuza mücadele edeceğimi ifade etmek istiyorum.

Çok mutluyuz, huzurluyuz, duyguluyuz. Seçim sürecinde emek veren herkese teşekkür ediyorum. Büyük bir başarı elde ettik. Beykoz için, çocuklarımız için, demokrasimiz için, hep birlikte huzur içinde yaşamak için. Bu başarı, birlikte yaşamak isteyen  insanlarımızın başarısıdır. Bundan sonra herkes konuşacak kimse susmayacak diyen Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun başarısıdır. Genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun başarısıdır. Herkes gecesini gündüzüne katarak çalıştı, emek harcadı ve güzel bir sonuç elde ettik. Şimdi bu güzel sonuçları Beykoz’da almak ve Beykoz’a umut olmak için yola çıkıyoruz.


Cumhuriyet Halk Partisi, sol ve sosyal demokrat bir partidir.

Sol demek;

– her yaptığın işin neye yarayacağını bilmektir.
– Okuduğun her kitabı, denizlerin tuzunu, göklerin mavisini iyi bilmek demek,
– Bir ormanda pusula olmadan kuzey yıldızına bakıp yolunu bulmak demek
– Herkes birinin karşısında mum gibi dururken kendin gibi durmak demek.
– Geceden ölesiye korkmak ama geceyi sevmek demek
– Her yenilgiden sonra şöyle bir silkinip kendi küllerinden yeniden doğmak demektir…

DSC_0057 - Kopya
Örgütsel dayanışmamızla, sol ve sosyal demokrat kültürümüz ve Baş Komutan Mustafa Kemal Atatürk’ün devrimciliğiyle;

demokratik haklarımıza sahip çıkmak, en başta parti içi demokrasiyi yaşama geçirmek, parti içi anlamsız muhalefete son vermek, birlik- beraberlik içerisinde cumhuriyet halk partili olmanın gururunu hep beraber yaşamak hepimizin en büyük arzusudur.

Sözlerimi Baş komutanımız olan Mustafa Kemal Atatürkümüzün Cumhuriyet Halk partimizin 4. Olağan kongresinde Genel Başkanımız sıfatıyla yapmış olduğu konuşmayla tamamlamak istiyorum;

Son saylav seçiminde partimizin ulusun güvenini kazanması bize, çalışmamızda yeniden büyük şevk ve kuvvet vermiştir.

Ulusa hizmet yolunda bütün varlığımızla çalışmak, parti üyelerinin bozulmaz andıdır.

Bizim dilimiz sevgi dili

Bizim dilimiz hoşgörü dili


İşte bu duygu ve düşüncelerimle; Beykoz İlçe Başkan adayı olduğumu belirtiyor hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Mahir Taştan
Beykoz İlçe Başkan Adayı

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | AnatoliaWeb