Ana Sayfa Güncel, Manşetler, Siyaset 28 Ekim 2021 471 Görüntüleme

Hakan Bekar ARDEF Başkanı!..

Artvin Dernekler Federasyonu (ARDEF) ‘nun 24 Ekim 2021 tarihinde yapılan olağan genel kurulunda Hakan Bekar Başkan seçildi.

ARDEF’in Ataşehir ilçesi Küçükbakkalköy Mah. Merkezinde gerçekleşen seçimde ARDEF Başkanı seçilen Hakan Bekar’ın seçimden önce gerçekleştirdiği konuşmasını aynen yayınlıyoruz.

“Divan Başkanım, Divan heyeti, Delegelerimiz, Hemşehrilerim, misafirlerimiz…

Hepinizi selamlıyor, Hoş geldiniz diyorum.

Konuşmama sevgili dostum değerli sanatçımız Bayar Şahin’in o güzel türküsünde olduğu gibi “Biz Artvinliyiz, özümüz sevgi sözümüz sevgi” dizeleriyle başlamak istiyorum.

 Bizler kara bir sevdaya, ARTVİN SEVDASINA tutulmuş insanlarız. Kiminiz benim gibi Artvin’de doğdu büyüdü. Kiminiz İstanbul’da, Mersin’de Antalya’da İzmir’de. Bizler nerede olursak olalım, “Artvin”. Sevdamızın adı oldu. Yirmi dört yıldır İstanbul’da yaşıyorum.

İlk yıllarımdan itibaren, memleketimizle ilgili pek çok sivil toplum örgütünün yönetim kademesinde aktif rol aldım. Son olarak Artvinliler Hizmet Vakfının iki dönem Başkanı olup yönetimimle birlikte camiamız tarafından övgüyle bahsedilen hizmetlerde bulundum. Bugün karşınızda yirmi yıllık bir tecrübeyle ve bu tecrübeye duyduğum güvenle konuşuyorum.

Değerli hemşehrilerim, yıllardır bu camianın içindeyim. Sevenim var, tabii ki bir miktar sevmeyenimde var. Bu süreçlerdeki en büyük başarılarımdan biri her iki tarafında, “dürüstlüğüm, adaletim, çalışkanlığım ve Artvin sevgimde birleşmesi, hemfikir olmasıdır.

 Değerli hemşehrilerim, Ben ve arkadaşlarım Artvin e, Artvinliye hizmet etmek, hayırlı işler yapmak için tam bir inançla yola çıktık. Ülkemizin ekonomik durumu ve pandemi etkileri ortada ve devam ediyor ilken çok istesem de sizlere sayısız, çılgın projeler vaat edecek değilim. Ben ve ekibim gerçekçi olacağız. Seçildiğimiz takdirde de bugün burada ne dediysek aynen yapacağız. Her şeyden önce içimizdeki Artvin sevgisiyle birlik ve beraberliği güçlendirecek daha da çoğalarak gücümüze güç katacağız. Federasyon çatısı altında biz ve öteki ayrımı yapmadan daha da büyüyecek daha da etkili bir güç olacağız. Dürüstlükten, doğru iş yapmaktan asla taviz vermeyeceğiz. Her şey Artvin ve Artvinlinin yararına olacak şekilde tam bir şeffaflık içinde gerçekleştireceğiz. Ben ve yol arkadaşlarımın, bu camiada ve çevremizde bir değeri, bir güven karşılığı var. Bu güvenle Kaynak bulacak, tecrübemizle kaynak yaratacak ve bu kaynakları sadece Artvin ve Artvinlilere hizmet için kullanacağız.

 1-Federasyon bünyesinde ki derneklerimizle huzurlu, uyumlu bir ortam yaratarak tüm faaliyetlerde tam bir işbirliği içinde olacağız.

2-El birliğiyle güzel işler yapacağız.

3-İvedelikle VERİ TABANI oluşturacağız. Tüm hemşerilerimizi mesleklerinden kan gruplarına kadar sınıflandırarak, iyi günde kötü günde bir arada ve dayanışma içinde olacağız.

4-Artvin’de ve yaşadığı kentte yöresel ürünler üreten hemşehrilerimizin ürünlerinden oluşan bir SANAL MARKET kuracak, bu marketin ulusal medyada da reklamını yaparak tanınırlığını ve satışını sağlamak suretiyle özellikle kadınlarımızın ev ekonomilerine destek olacağız.

5-Başlangıçta sembolik olarak, ihtiyaç sahibi 20 çocuğumuza eğitim bursu vereceğiz. Sonraki yıllarda anlamlı sayıda öğrenciye burs vermek için de gayret göstereceğiz.

6- İş, aş, eğitim, yurt vs. Gençlerimizin her türlü ihtiyacında yanı başında olacağız. Gerek bizzat, gerekse kurumlardan alacağımız desteklerle dertlerine, sorunlarına çözüm üretmeye çalışacağız.

7-Federasyonumuzu daha uygun şartlarda bir yere taşıdıktan sonra kendi binamızda özellikle çocuklarımız, gençlerimiz ve kadınlarımızın taleplerini ve ihtiyaçlarını gözeterek, çeşitli etkinlikler ve kurslar düzenlemek suretiyle, sosyalleşmelerini ve kaynaşmalarını sağlayacağız.

8- Bizi biz yapan Artvinimizin kültürünü hem yaşatmak hem de çocuklarımızla geleceğe aktarabilmek için KÜLTÜREL faaliyetlere önem vereceğiz.

9- Yine bu faaliyetler içerisinde “7 Mart Artvin’in Kurtuluş” Etkinliklerini, Artvin Tanıtım günü etkinliklerini diğer sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte coşku içerisinde yapılmasına öncülük edeceğiz.

10-Doktorlar, Avukatlar, Mimarlar, Mühendisler, Sigortacılar ve birçok meslek disiplinindeki hemşerilerimizi bir araya getirip tüm Artvinlilerle kaynaşmalarını sağlayacağız.

11- Federasyonumuzun mülk sorununu kendine ait bir mülkü olacak şekilde çözümleyeceğiz, İstanbul’da okuyan, Artvin’den ve diğer İllerden İstanbul’a gelen Artvinli öğrencilerimizin yurt ve barınma sorunlarını kalıcı bir çözüme kavuşturacak 50 yıl önceki, Artvin talebe yurdu şekildeki bir binayı faaliyete geçirmeye çalışacağız.

Değerli hemşehrilerim bugüne kadar yine Artvin’e ait STK’larda iz bırakan, hala konuşulan icraatlarımız oldu demiştim. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Tecrübemizle, içimizdeki Artvin sevdası ve çalışkanlığımızla Federasyonumuzu mali sorunu olmayan, konut sorunu olmayan, insanımızın her ihtiyacında yanı başında olan İstanbul’da, Mersin’de, Artvin’de, Antalya’da ve İzmir’de gücü ve sözü etkili olan bir kurum haline dönüştürmek için oyunuza talibiz. Kendimize olan tam inançla İnsanımıza, memleketimize hizmet etmek için sizden yetki istiyoruz.

Grubum adına Sevgi ve saygılarımla,

Hakan Bekar”

Gerçekleşen oylama sonrası Artvin Dernekler Federasyonu  (ARDEF)Başkanı seçilen Hakan Bekar şu açıklamayı gerçekleştirdi; “Genel Başkan adayı olduğum Artvin Dernekler Federasyonunun  (ARDEF) seçimini büyük bir coşkuyla gerçekleştirdik. Seçim sonucunda ben ve değerli yol arkadaşlarımı seçerek bize yetki ve görev veren delegelerimize, katılım sağlayan tüm Artvin Sevdalısı hemşehrilerimize, görevi devr alacak olduğum Ferman Erşahin ve ekibinin  bugüne kadar ki tüm değerli emeklerine, hizmet için yarıştığımız Metin bey ve ekibine, değerli divan başkanımız Cihat Işık ve divan üyelerine, Mersin’den gelerek Genel  Kurulumuzu  daha da şenlendiren Artvinli hemşehrilerimize cani gönülden teşekkür ederim.

Birlik ve beraberlik için Federasyonumuzu daha da güçlendirerek Artvin ve Artvinli hemşehrilerimiz için çok güzel işler yapacağımıza inancım tamdır.

Yolumuz açık olsun.

Sevgi ve saygılarımla

Hakan Bekar”

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Spor-Giyim-Fotograf-Banner-Genis-Gokdelen-Reklam-2.gif
Tema Tasarım | AnatoliaWeb