Ana Sayfa Güncel, Manşetler, Siyaset 13 Ocak 2020 516 Görüntüleme

DÜZGÜN BAŞKANLIĞI YENİDEN KAZANDI!..

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı’nın 37. Olağan İlçe Kongresi yapıldı. Aydın Düzgün ilçe başkanlığına yeniden seçildi.

Beykoz  Şahin Köktürk Spor Salonunda yapılan ilçe kongresine prtililerin ve delegelerin katılımıyla gerçekleşen CHP 37 nci kongerisi, Şahin Köktür Spor Salonunda yapıld.

Divan Başkanlığını CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı’nın yaptığı kongrede; Aydın Düzgün, Mahir Taştan , Gülten Demirbaş ve Uğur Çelebi’nin aday olarak  salonda yerlerini aldılar. Uğur Çelebi, yaptığı açıklamadan sonra adaylıktan çekildi.

Açılış konuşmasını yapan Tığlı, kongre gündemini okurken, Hüseyin Okumuş, Aydın Düzgün dönemine ait çalışma ve hesap raporunu delegelerin ibrasına sundu.

DSC_0101

Kongreye, Prof. Dr. Mustafa Özyurt, CHP İstanbul İl Yöneticileri, AK Parti Beykoz İlçe Başkan Yardımcısı Zafer Aslan, SP Beykoz İlçe Başkanı şeref Kaçmaz, İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir, STK temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

DSC_0005

CHP’nin 22. Dönem Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Özyurt, bir konuşma yaptı. Türkiye’de CHP’li olmanın zor olduğunu ifade eden Özyurt, “bu parti gönül verenlerin sayesinde buraya geldi. Biz buradan ne koparırız diye düşünmeden çalışanların eseridir. CHP’li olmak zordur. 2001 Yılında Altınova’yı ziyaret ettik, Muharrem İnce İl Başkanımızdı. Dedi ki, ‘hocam kusura bakmayın elektrik faturasını ödeyemedik, elektrik yok o yüzden’ demişti. Biz buralardan geçtik. CHP bir ideoloji partisidir.” ifadelerini kullandı.

DSC_0011

İstanbul Büyükşehir ve Beykoz Belediye Meclis Üyesi Cemal Sataloğlu yaptığı konuşmada;  “23 Haziran seçimleriyle İstanbul’da yeni bir başlangıç yaptık. 25 yıldır İstanbul’a ihanet eden bir anlayışı ortadan kaldırdık. İmamoğlu başkanımızla yağmaya ‘dur’ dedik. Mutlaka bu süreci başaracağız. Ben demeden, biz diyerek 16 milyon için çalışıyoruz. İlk altı ayda devasa bir açık kapatıldı. 6 ayın sonunda vadesi geçen borçlarda artış da yapılmadı. Süt, eğitim yardımı ve sosyal yardımlarla bu paralar halka dağıtılıyor. Kamu yönetimine farklı bir bakış açısı getirildi. Buna destek olmalıyız. Beykoz’da eski düzenin devam edeceğini düşünenler var. Yaptık yapacağız dönemi bitti. İBB Başkanımızla ilgili Beykoz ile ilgili hedeflerimiz var. 20 yıldır Beykoz’un sorunlarını çözemediler. Yapmadılar, yapamadılar” dedi.

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı’nın 37. Olağan Kongresi 3 adayla gerçekleşti. Dilek ve temenniler bölümünde birçok delege parti içerisindeki söylentilere ilişkin konuşmalarda bulundular, birlik ve beraberlik mesajları verdiler.

DSC_0012

İlçe Başkan Adayı Mahir Taştan, partilileri yılmaz emekçiler diye nitelendirerek selamladı. Taştan, “Gençlerimiz işsiz ve yarınlarından umutsuz olarak devam ediyor. Madde bağımlılığı giderek artıyor. Aydın kesim baskı altında, hiçbir dönemde olmadığı kadar korku topluluğu yaratılıyor. Seçilmişler görevlerinden alınarak yerine isimler atanıyor. İstanbul bir kadın tanıdır. İl başkanımız Sayın Kaftancıoğlu, dedikoduyu bırakın. Kendisi bu şehri karış karış dolaştı. İstanbul’u kurtarmak bizim elimizdeydi.” dedi.

DSC_0019

Taştan, “Ekrem İmamoğlu, umudumuz var, gençliğimiz var diyerek yürümüştür. Hiç düşmeyecek gözüyle bakılan İstanbul’un kazanılması, siyasi rüzgarın yönünü de açıkça göstermiştir. Bu rüzgarın neden Beykoz’ds olmadığını konuşmalıyız. Bunun sebebinin İlçe Başkanımızın seçimi bırakara kendi adaylığının peşine düşmüştür.”

DSC_0024

“Üyelerimizi örgütleyerek aktif hale getirelim, bunu yaparken dayanışmayla yapacağız. Vatandaşı etken hale getireceğiz. Vatandaşı CHP’nin sahibi yapacağız. Yönetimi katılımcı ve şeffaf yaparak, devam edeceğiz. STK’larla birlikte yol alacağız. Biz önümüzdeki iki yıl içerisinde CHP Beykoz İlçe Başkanlığında vizyonlu bakış açısıyla Beykoz Belediye Başkanlığı’nı kazandıran yönetim olmaya talibiz.” şeklinde konuşan Mahir Taştan şöyle devam etti: Her kulvarda seçimler yapılacak. AKP iktidarı adaletli bir seçimi kazanamayacak. Halk bu karanlık günlerden kurtulmak istiyor. Önümüzdeki yıllarda erken yapılacak seçimlere örgütümüzü hazırlamalıyız.

DSC_0025

Ben değil biz anlayışıyla bir İlçe Başkanı olarak yola çıktım. Baş liderimiz Atatürk’ten güç alan katılımcı ve özgürlükçü bir yönetim için adayız. Beykoz’un davasını davamız bileceğiz. Her alanda kimseyi dışlamayacağız. Yerel sorunlara çözüm arayacağız. Bir sonraki seçimlere kadar iktidar olacağız.

Ötekileştirmelere son vermek için adayız. Partimizi iktidar yapmak için adayız. Çağdaş, demokratik, anlayışı gütmek için adayız. Örgütü tek yumruk yapmak için adayız. Cumhuriyet Halk Partisini Beykoz iktidar yapmak için, barış için, kardeşlik için, sevgi için, gelecek için adayız!

DSC_0028

Gülten Demirbaş CHP Beykoz İlçe Başkanlığını neden aday olduğunu açıkladı.

İlçe Başkanı ve başkan adayı Aydın Düzgün, iki yılda üç seçim atlattıklarını hatırlatarak başladığı konuşmasında, “CHP Beykoz 37. Kez olağan kongresini gerçekleştiriyor. Bugün sizler bu partinin emektarları, CHP’nin geleceğine bir kez daha imza atacaksınız. Geçtiğimiz dönem tarafıma gösterdiğiniz destek çok önemliydi. Her yaptığımız işten alnımızın akıyla çıktık. Partimizi Beykoz’da çok önemli bir noktaya taşıdık.”

“Bu başarıdan neden başarısızlık çıkarmaya çalışıyorsunuz. 30 yıl sonra böyle bir başarı elde ettik. Emsali görülmemiş bir siyasi baskıya rağmen bir başarı kazandık. Halkımız hak hukuk adaletten yana oyunu kullandı. Göreve geldiğimiz andan itibaren ilçe halkımızın sorunlarını dinledik” ifadelerini kullanan Başkan Düzgün, 2 yıl boyunca vatandaşımızın yüzünü güldürmeye çalıştık. Mülkiyetle ilgili komisyonlar kurarak her aşamada çözüm aradık. Çalışmalarla her kesimin dikkatini çektik” dedi.

DSC_0029

Aydın Düzgün şöyle devam etti: Biz bu yolu İl Başkanım Kaftancıoğlu ve İBB Başkanımız İmamoğlu ile yürüdük. Birlikte yapacağımız çok şey var. Gençlerimiz için iş imkânı yaratılacak. Çalışan anneler için kreşler açılacak. Ev hanımlarının aile ekonomisine katkı sağlayabilmeleri için bedelsiz kurs imkânları mahalle bazında satışa yönelik etkinlikler düzenlenecek. Gençlerimiz için meslek edindirme kursları ve staj imkânları sağlanacak.

DSC_0031

Bu süreç değişiklikle yönetilecek bir süreç değildir. Bilakis mevcut başarının pekiştirilmesi sürecidir. Buna katkı sağlayacak her arkadaşımıza ihtiyacımız vardır. Biz her zaman çok sesliliğe inandık. CHP’li olan herkes özgür iradesini ortaya koyarak yola çıkar. Küçük farklılıklarımız vardır. Olmalıdır da. Bu demokrasinin gereğidir. Bizim farklılıklarımız aynı yolda yürüdüğümüz sürece bizi zenginleştirir.

Farklılıklarımızı kavga ile çözme zamanı değildir. Bu ne bize yakışır, ne de partimizin yönetim anlayışına sığar. Hele ki arkamıza aldığımız bu halk desteği varken, siyasi çözümlerin ibresi bizim lehimize dönmüşken bu süreci sekteye uğratma lüksümüz olamaz.

DSC_0034

Partimizin ilde ve genelde en iyi şekilde temsil etmeye çalıştım. İlk defa beş adet kurultay delegesi kazandırdım. Bu salonda sizler yalnızca bir ilçe başkanı değil partinin kaderini oylayacaksınız. Ya da talimatla yönetilen bir ilçe olacak. Seçim sizlerin.

DSC_0035

Elinizi vicdanınıza koyduğunuzda bana hak vereceksiniz. Çok küçük bir azınlık beni sevmiyor ama ben onları da seviyorum. Siyasette asla yalan söylemeyeceğim. Asla söz vermedim vermeyeceğim.

Oy verme işlemi 1 saat 45 dakika sürdü

DSC_0037

Konuşmaların ardından saat 17.00’da başlayan oy verme işlemi 18.45 itibari ile sona erdi. Bu süre zarfından 417 delege oy kullandı… Yapılan sayım sonrası Aydın Düzgün 186 oy alarak CHP Beykoz İlçe Başkanlık Kongresi’ni kazandı. Mahir Taştan 169 oy aldı. Gülten Demirbaş ise 47 oyda kaldı…

Aydın Düzgün’ün Yönetim Kurulu’nda şu isimler yer aldı:

DSC_0041

Yönetim Kurulu Asil

Salih Akbulut

Bilgin Asar

Hakan Büyük

İsmail Çorbacı

Kamil Doğru

Burak Erdal

Ramazan Gül

Erdal Kahraman

Hakan Kanpara

Mahmut Keskin

Sevgi Kılıç

Yusuf Öztürk

Munire Işıl Soyhan

Mehmet Şahin

Haşim Yıldız

Şerife Yükselen

DSC_0055

İl Delegesi

Sibel Acarlar

Salih Can Cenceroğlu

Ahmet Ali Kılıç

Halit Kılıç

Hüseyin Okumuş

Hikmet Öz

Hayrullah Usta

Esengül Yılmaz

İlyas Yılmaz

Yücel Zara

DSC_0069 DSC_0076 DSC_0080 DSC_0086 DSC_0089 DSC_0090 DSC_0106 DSC_0107 DSC_0113 DSC_0114 DSC_0115 DSC_0125 DSC_0128 DSC_0132 DSC_0135 DSC_0136 DSC_0146 DSC_0151

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | AnatoliaWeb