Ana Sayfa Güncel, Manşetler, Siyaset 10 Şubat 2024 269 Görüntüleme

Beykoz’dan Rize Kalkandere’ye Başkan Adayı!…

AK Parti Rize’de Belediye Başkan Adaylarını belirledi. Kalkandere Belediye Başkan Adayı Beykoz Rizeliler Dernek Başkanı Mehmet Yılmaz oldu.

Rize’nin Kalkandere ilçesinde AK Parti’den belediye başkan aday adayı olan Mehmet Yılmaz, AK Parti üst kurulunca aday olarak kararlaştırıldı.

Beykoz Rizeliler Dernek Başkanı Mehmet Yılmaz, bir süredir aday adaylığı çalışmaları kapsamında Rize Kalkandere’de çalışmalarını sürdürüyordu.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Rize Kapalı Spor Salonunda düzenlenecek programla Yılmaz ve diğer adaylar ilan edildi.
Mehmet Yılmaz Kimdir?

1972‘de Rize’nin Kalkandere ilçesinde doğdu. İlk ve ortaokul öğrenimini Kalkandere‘de tamamladıktan sonra eğitim hayatına İstanbul’da devam etti. İstanbul Barbaros Hayrettin Paşa Endüstri Meslek Lisesi’nden mezun oldu.

1995 yılında askerlik görevini tamamladıktan sonra iş hayatına inşaat ve gıda sektöründe hizmet veren aile şirketinde başlamıştır. 2002’den bu yana demir ve metal sektöründe hizmet veren kendi şirketi olan Beykoz Metal’i kurmuştur.

1997- 2002 yılları arasında Anavatan Partisi Beykoz İlçe yönetiminde çeşitli görevlerde bulunduktan sonra 2005 yılında Anavatan Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı görevini yapmıştır. Devlete kastetmiş terör örgütü FETÖ kumpaslarından sonra Adalet ve Kalkınma Partisine üye olmuştur.

İstanbul’ da çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev almış olup sırasıyla Yetimoğlu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinde Başkanvekilliği ve 2016 yılından beri Başkanlık, Beykoz Rizeliler Derneğinde Başkan yardımcılığı ve 2021’den beri Başkanlık, Beykoz Yöre ve İl Dernekleri Üyeliği, Kalkandere Eğitim Sağlık Çevre ve Kültür Vakfı üyeliği, RİDEF Üyeliği ve RİDEVA Kurucu Mütevelli Heyet Üyeliği yapmaktadır.

Mehmet Yılmaz evli 2 çocuk babasıdır.

WhatsApp Image 2024-02-10 at 16.14.14 (1)

Kavacık Mah. Fatih Sultan Mehmet Cad. Tonoğlu Plaza No: 3/4 - +90 532 387 73 79 - BEYKOZ - İSTANBUL

Tema Tasarım | AnatoliaWeb