Ana Sayfa Güncel, Manşetler, Siyaset 27 Mayıs 2023 942 Görüntüleme

BEYKOZ’DA 23 MAHALLENİN İMAR PLANLARI ONAYLANDI!…

Beykoz’da,  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın yetkisinde olan 23 mahallenin imar planları onaylanarak askıya çıktı.

Beykozluların planlı ve güvenli bir hayat için uzun yıllardır beklediği müjde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan geldi.  Bakanlığın yetki alanında kalan 90 milyon m2’lik alanda 23 mahallenin imar planları onaylandı.

Akbaba’dan Rüzgarlıbahçe’ye 23 Mahalle

İlçedeki imar planlarına yönelik çalışmalar kapsamında; Akbaba, Alibahadır, Cumhuriyet, Bozhane, Dereseki, Göllü, İshaklı, Kılıçlı, Mahmutşevketpaşa, Öğümce, Paşamandıra, Soğuksu, Zerzevatçı, Riva Köyiçi, Anadolufeneri, Kaynarca, Elmalı, Örnekköy, Rüzgarlıbahçe, Çubuklu, Yenimahalle, Polonezköy Mahalleleri’nin yanı sıra Riva Beylikmandıra bölgesinin imar planları yapıldı.

Böylelikle Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın plan onama sınırları içindeki tüm bölgelerin imar planları tamamlanmış oldu.

BANNER 3

Başkan Murat Aydın: “Cumhurbaşkanımız ve Bakanımıza Şükranlarımı Sunuyorum”

Beykozluların mutluluğu ve daha güzel bir ilçe için yürüttükleri yoğun çalışmalar neticesinde bugünlere gelindiğini vurgulayan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın: “Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın plan onama sınırlarında olan yerlerde imar planları onaylanmış ve askıya çıkmıştır. Bu süreçteki güçlü destekleri için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum’a şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Beykozlular imar durumlarını belediye ana hizmet binasına gelerek ya da on-line olarak sorgulayabilecek.

Planlar 6 Haziran 2023 tarihine kadar askıda kalacak.

İmar Durum Bilgisi Sorgulama:

https://cbs.beykoz.bel.tr/GiSoftGis/#/ezoning

 

Kavacık Mah. Fatih Sultan Mehmet Cad. Tonoğlu Plaza No: 3/4 - +90 532 387 73 79 - BEYKOZ - İSTANBUL

Tema Tasarım | AnatoliaWeb