Ana Sayfa Güncel, Manşetler, Siyaset 22 Mayıs 2023 691 Görüntüleme

Beykoz’da 19 Mayıs Coşkusu Ali Kınık Konseriyle Yaşandı!…

Beykoz’da, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 104. yıl dönümü coşkusu Türk Müziği’nin özgün ve sevilen sesi Alık Kınık’ın konseriyle yaşandı.

Beykoz Belediyesi tarafından, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının 19 Mayıs 1919’da yaktığı milli mücadele ateşinin heyecanını ilçe sakinleriyle paylaşmak anmak üzere düzenlediği konser milli duygularla yüklü türkü ve şarkılarla birlik ve beraberlik manzaralarına sahne oldu.

beykoz_galeri945

İlçedeki 19 Mayıs etkinlikleri sabah saatlerinde resmi anma programıyla başladı.

Belediye (15 Temmuz Şehitler) Meydanı’nda düzenlenen saygı duruşu ve çelenk koyma töreninde ilçedeki mülki amirler, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle, muhtarlar ve vatandaşlar hazır bulundu.

beykoz_galeri945 (2)

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milli mücadele kahramanları ve tüm şehitlerin saygı ve minnetle yâd edildiği tören sonrasında  gençlerin sportif gösteriler sergilediği kutlama programına geçildi.

Gençlerin renkli gösterileriyle yaşanan kutlama heyecanı akşam saatlerinde Türk Müziği’nin başarılı ismi Ali Kınık’ın türküler söylediği konseriyle doruğa çıktı.

beykoz_galeri945 (4)

Beykoz Sahili Etkinlik alanında ilçe sakinleriyle buluşan sanatçı, aralarında “Kurtlar Sofrası”, “Tanrının Ordusu” , “Türk’ün Gücü” ve “ Son Bir Defa” parçalarının olduğu eserlerini hayranlarıyla beraber söyledi.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, tüm hemşerilerinin 19 Mayıs Atatürk’ün  Anma ve Gençlik Bayramı’nın kutlayarak, birlik ve beraberlik icinde coşku dolu nice güzel günler diledi.

 

Kaynak: Beykoz Belediyesi Basın Bürosu

Kavacık Mah. Fatih Sultan Mehmet Cad. Tonoğlu Plaza No: 3/4 - +90 532 387 73 79 - BEYKOZ - İSTANBUL

Tema Tasarım | AnatoliaWeb