Ana Sayfa Güncel, Manşetler, Siyaset 24 Mayıs 2023 730 Görüntüleme

Beykoz’a Şehir Hastanesi Müjdesi!..

Beykozluların sağlık hizmetlerini şehir hastanesi konseptinde alacağı Beykoz Devlet Hastanesi’nin inşası yakında başlıyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın ilçeyi ziyaretinde müjdelediği Beykoz Devlet Hastanesi Şahinkaya’da,  125 bin metrekare kapalı alanda kurulacak ve 20 Haziran’daki ihale sonrasında inşaatı kısa süre içinde başlatılacak.

beykoz_galeri950 (1)

Beykozluların modern koşullarda sağlık hizmetleri için yıllardır beklediği şehir hastanesi 500 yatak kapasiteli yapılacak, içinde 200 poliklinik, 22 ameliyathane, 90’ı yeni doğan olmak üzere 139 yoğun bakım yatak sayısı olacak.

Beykoz Devlet Hastanesi çocuk, kadın doğum, onkoloji, Kardio Vasküler Cerrahi (KVC),  ortopedi ve nöroloji hastanelerini bünyesinde barındıracak.

beykoz_galeri950 (2)

Başkan Murat Aydın: “Cumhurbaşkanımız ve Bakanımıza Şükranlarımı Sunuyorum”

Yeni hastane binası için yoğun girişimlerde bulunan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın: “Çok beklenilen bir haberdi. Sağlık Bakanımız öncülüğünde yürüttüğümüz yoğun çalışma sonucu Beykoz yeni bir devlet hastanesine kavuşuyor. Bu güzel haber için Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’ya ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunuyorum. Beykoz’umuza hayırlı olsun.” dedi.

Beykoz Devlet hastanesi, Eğitim Araştırma Hastanesi hüviyetiyle yeni hekimlerin yetişmesine de hizmet edecek.

 

Kaynak: Beykoz Belediyesi Basın Bürosu

Kavacık Mah. Fatih Sultan Mehmet Cad. Tonoğlu Plaza No: 3/4 - +90 532 387 73 79 - BEYKOZ - İSTANBUL

Tema Tasarım | AnatoliaWeb