Ana Sayfa Güncel, Manşetler, Siyaset 20 Şubat 2015 1808 Görüntüleme

Beykoz Rizeliler Derneğinde Olağanüstü Kongre

Beykoz Rizeliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği Olağanüstü gündemle gerçekleşen toplantısında Haydar Çelik yeniden Başkanlığa seçilirken yönetim kurulu üyelerinde önemli değişiklikler oldu.

Yeniden şekillenen yönetim kurulu ve denetleme kurulu üyeliklerine iş ve siyaset dünyasından önemli isimler getirilirken Nisan ayında Çavuşbaşı Kasrı’nda görkemli bir dernek gecesi yapılacağına dair karar alındı.

Yaklaşık 50 kişiyle gerçekleştirilen olağanüstü genel kuru saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başladı. Divan Kurulu Başkanlığı’na Mustafa Babuz seçilirken Hüseyin Baltacı ve Ercan Kosif de Divan Kurulu’nda yer alan diğer isimler oldu. Yönetim ve Denetim Kurulu Raporlarının okunup oylanmasının ardından kısa bir değerlendirme yapan Dernek Başkanı Haydar Çelik, “Rizeliler olarak hamdolsun kendi yöre insanlarımız için yardım kampanyaları düzenlememizi gerektirecek imkânsızlıklarla karşılaşmıyoruz. Bu durum bizim kültür ve turizm alanlarında daha aktif olabilmemize olanak sağlayacaktır. İnşallah önümüzdeki süreçte bu alanda daha verimli hizmetler üretmeye gayret edeceğiz. Diğer yandan eğitim alanında da çalışmalarımız olacak” şeklinde konuştu.

Derneğin Yönetim Kurulu Üyesi Dost Beykoz Yazı İşleri Müdürü Sinan Kavrak da, “Burada hemşerilerimizle bir arada olmak, paylaşımda bulunmak ve faaliyetler gerçekleştirerek, Beykozlulara sosyo-kültürel anlamda destek vermek için toplanıyoruz. Derneğimizin ‘kahvehane ortamına’ dönüşmesine izin ve fırsat vermemeliyiz. Butik dernekçilik yaparak spesifik çalışmalara imza atmalıyız” dedi.

‘Beykozlu Rizeliler, ilçe kültürüne zenginlik katacak…’

Karadeniz‘in en güzel kentlerinden birisi olan Rize, Beykoz‘da yaşayan Rizelilerce kültür ve gelenekleriyle birlikte yaşatılmaya devam ediyor. Olağanüstü toplantıda bir araya gelen Beykozlu Rizeliler, ailecek bir araya gelebilecekleri ve ilçedeki vatandaşlara da sosyal-kültürel anlamda destek verebilecekleri konularında fikri birliğine vardı. Rize‘nin doğal güzelliğinin yanı sıra mert, gözüpek ve girişimci özelliklere sahip insanıyla da örnek olduğunu belirten Dernek yöneticileri, özellikle sosyo-kültürel anlamda ilçeye ‘zenginlik katmak’ istediklerini kaydetti. Beykoz‘da bulunan tüm Rizelileri bir araya getirmeyi ve özellikle ‘aile’ kavramına bu toplantılarda vurgu yapmayı planlayan Beykozlu Rizeliler, ilçede yaşayan diğer bölge insanlarıyla kültür alış-verişi yapmayı hedeflediklerini söyledi.

Dernek yöneticileri yemekleriyle, sohbetleriyle, aile kurumunu yüceltmeye yönelik davranışlarıyla, ilçedeki vatandaşlarla paylaşım içerisine girebilmeyi amaçlıyor. Beykozlu Rizeliler Derneği ayrıca Rize ile Beykoz arasında sağlam bir köprü kurarak, hem Rizeli çocuklara Beykoz’daki yaşamı, hem de Beykoz‘daki yeni nesle Rize‘nin tarihini ‘yerinde’ gösterebilmeyi hedefliyor.

Öte yandan Beykoz Rizeliler Derneği‘nin Haydar Çelik Başkanlığı‘nda oluşturduğu ‘Asil’ ve ‘yedek’ listede şu isimler yer alıyor:

Yönetim Kurulu – Asil Liste

Yasin Yıldız

Ali Yavuz

Fuat Aytaç

Hasan Gökbudak

Enver Baltacı

Sinan Kavrak

Ahmet Yavuz

Esen Uzun Şekeroğlu

Kurtuluş Ünal

Zeki Paşalı

Özge Kuvel

Hüseyin Baltacı

Hüsnü Kolcu

Mehmet Yılmaz Yetimoğlu

Denetleme Kurulu – Asil Liste

Asım Özdemir

Sedat Kuvel

Şevki Kazancı

Yönetim Kurulu – Yedek Liste

İbrahim Güveli

İbrahim Celen

Ercan Kosif

Nihat Mutlu

Muzaffer Kolcu

Nazım Keskin

Hüseyin Yavuz

Ender Demir

Mustafa Gemici

Recep Çelik

Ramazan Balcı

Muhammet Terzi

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | AnatoliaWeb