Ana Sayfa Güncel, Manşetler, Siyaset 14 Mayıs 2024 313 Görüntüleme

Beykoz İş Adamları Derneği (BEYİAD) kuruldu

Uzun süredir çalışmaları devam eden Beykoz İş Adamları Derneği kuruldu. Kurucular Kurulu ilk resmi açıklamasını yaparak, derneğin kurulduğunu ilan etti.

WhatsApp Image 2024-05-15 at 13.57.55

Kısa adı (BEYİAD) olan Beykoz İş Adamları Derneği’nin Başkanlığı Avukat Hamit Bucak üstlendi. Sabah kahvaltısında basın mensupları ile bir araya gelen Kurucular Kurulu ilgili oldukları birimlerine yönelik değerlendirmelerde bulunurken, Başkan Hamit Bucak ise amcalarına yönelik bilgi verdi.

WhatsApp Image 2024-05-14 at 19.01.15

Hamit Bucak, ana başlıkları 8 maddeden oluşan bir açıklama yaptı… Açıklamasında hedeflerini dile getiren Başkanı Bucak, Beykoz İş Adamları Derneğinin misyon ve vizyonunu anlattı.

Beykoz İş Adamları Derneğinin bölgeye yönelik değer üretmek isteyen iş adamlarının öncü olması ile kurulduğunu dile getiren Bucak, “Derneğimiz bünyesinde birçok farklı siyasi görüş ve düşünceyi barındıran bir yapıya sahiptir. Öznesi Beykoz’dur. Beykoz’a hizmet eden ve değer üreten herkese kapısı açık, şeffaf ve denetlenebilir bir yapıya sahip sivil toplum kuruluşudur.” ifadelerine yer verdi.

WhatsApp Image 2024-05-14 at 19.01.17

Beykoz İş Adamları Derneği olarak, Beykoz’un sosyo-ekonomik gelişimine katkı sağlamayı ve toplumun her kesimine destek olmayı taahhüt ettiklerine vurgu yapan Bucak, taahhütlerini ve hedeflerini şöyle sıraladı.

WhatsApp Image 2024-05-14 at 19.01.17 (1)

Beykoz için Değer Üreteceğiz

Beykoz’un kültürel mirasını korumak, toplumun refahını artırmak ve şehrin sürdürülebilir kalkınmasına katkıda bulunmak için çaba harcayacağız. Beykoz için değer üretmek ve şehrimizi daha iyi bir yere dönüştürmek için kararlılıkla çalışacağız.

WhatsApp Image 2024-05-14 at 19.01.16

Yerel İş Alanlarının Geliştirilmesi

Beykoz’un yerel ekonomisini desteklemek ve iş imkânlarını artırmak için, yerel iş alanlarının geliştirilmesine öncelik vereceğiz. Küçük işletmelerin ve girişimcilerin desteklenmesi için danışmanlık hizmetleri sunacak, iş planı oluşturma konusunda yardımcı olacak ve girişimcilik eğitimleri düzenleyeceğiz.

WhatsApp Image 2024-05-14 at 19.01.16 (4)

Genç Girişimcilere Destek

Genç girişimcilerin potansiyellerini keşfetmelerine ve iş fikirlerini hayata geçirmelerine iş ortaklığı ile yardımcı olmayı hedefliyoruz. İş planı hazırlama, pazar araştırması yapma, finansal yönetim konularında eğitimler verecek ve iş fikirlerini hayata geçirmeleri için maddi destek sağlayacağız.

WhatsApp Image 2024-05-14 at 19.01.16 (3)

Esnafların Birliği ve Sorunları

Beykoz’daki esnafların güçlenmesi ve sorunlarının çözümü için birlik olmalarını teşvik edeceğiz. Esnaf odalarıyla düzenli toplantılar yapacak, sorunların belirlenmesi ve çözüm önerilerinin oluşturulması için bir platform sağlayacak ve bu sorunların çözümü için yerel yönetim ve kuruluşlarla iş birliği yapacağız.

WhatsApp Image 2024-05-14 at 19.01.16 (2)

Öğrencilere Burs

Eğitimin önemine inanarak, ihtiyaç sahibi ve başarılı öğrencilere eğitimlerini sürdürebilmeleri için burslar sağlayacağız. Bu burslar, sadece akademik başarıya değil, aynı zamanda sosyal ve kültürel faaliyetlere katılıma da dayanacaktır.

WhatsApp Image 2024-05-14 at 19.01.16 (1)

Sosyal Yardım

Toplumun her kesimine destek olmayı ve ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatmayı taahhüt ediyoruz. Gıda ve giysi yardımları, eğitim desteği, sağlık hizmetleri gibi çeşitli alanlarda sosyal yardım projeleri düzenleyecek ve toplumsal dayanışmayı artırmayı hedefleyeceğiz.

WhatsApp Image 2024-05-14 at 19.01.15 (2)

Çevre Duyarlılığı ve Sürdürülebilirlik

Çevrenin korunması ve sürdürülebilirlik ilkesi doğrultusunda faaliyet gösterecek, çevreye duyarlı projelerde yer alacak ve doğa dostu uygulamaları teşvik edeceğiz.

WhatsApp Image 2024-05-14 at 19.01.15 (1)

İnsan Kaynakları ve Kariyer

Beykoz’da yaşayan gençlerin iş bulma süreçlerini desteklemek amacıyla kurulacak olan kariyer merkezi, gençlere çeşitli hizmetler sunarak iş bulma süreçlerini kolaylaştıracaktır. Bu merkez, gençlerin iş arama becerilerini geliştirmelerine yardımcı olacak eğitimler, meslek danışmanlığı ve iş başvuruları konusunda rehberlik gibi hizmetler sunacaktır. Ayrıca, merkez üye firmalarla işbirliği içinde olacak ve bu firmaların bünyesindeki iş fırsatları hakkında gençleri bilgilendirecektir. Bu şekilde, gençlerin iş bulma süreçlerindeki başarı şansı artacak ve Beykoz’da yaşayan gençlerin istihdam edilebilirlikleri artırılmış olacaktır.

WhatsApp Image 2024-05-14 at 18.56.14

Beykoz İş Adamları Derneği Kurucular Kurulu

Başkan Av. Hamit Bucak, Serdar Orhan, Kemal Fındıkçı, Eyüp Meriç, Tuğrul Gündioğlu, Mehmet Taşçı, Mert Cinci, Mustafa Gedik, İsmail Güler, Rıza Yasin Demir, Çağdaş Yılmaz, İhsan Yılmaz, Enes Yıldız, Enes Kararmaz, Bayram Çevik, Çağrı Ersoy.

 

Beykoz İş Adamları Derneği (BEYİAD) Başkanı Hamit Bucak kimdir?

1985 yılında Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde doğdu. İlköğretimini Mersin Toros Koleji, lise eğitimini Ankara Yüce Koleji, lisans eğitimini ise Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladı.
2008 yılın tamamladığı eğitimi süreci sonrası 2010 yılında hukuk kariyerine başladı. HB hukuk bürosu yönetici ortağı başladığı hukuk adamlığını 2013 yılına kadar sürdürdü.
2014 yılında OB Yapı İnşaatı kurdu. İstanbul Erenköy bölgesinde kentsel dönüşüm projeleri kapsamında konutlar inşa etti. 2023 yılında VillaVia markasını kurarak, Beykoz bölgesinde inşaat faaliyetlerine başladı. Halen İstanbul Üniversitesi Siyasi Bilimler ve Uluslararası İlişkiler bölümünde birinci sınıf öğrencisi olarak eğitim hayatına devam eden Hamit Bucak evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

Kavacık Mah. Fatih Sultan Mehmet Cad. Tonoğlu Plaza No: 3/4 - +90 532 387 73 79 - BEYKOZ - İSTANBUL

Tema Tasarım | AnatoliaWeb