Ana Sayfa Köşe Yazarları 25.10.2023 594 Görüntüleme

100 YIL

‘Efendiler! Yarın Cumhuriyeti ilan edeceğiz’ demek bile zordu o dönemin şartları içerisinde. Ama içerideki ve dışarıdaki tüm bedhahlara karşı bu fikri ortaya atmakla kalmadı, bu fikri layıkıyla yerine getirdi. Mustafa Kemal Atatürk liderliği ve üstün başarısı ile hayatın her anında örnek almamız gereken bir liderdir. Aynı zamanda başarı, mücadele, ve çalışkanlık için motivasyon yaratmaya yetecek bir akıl hocası, bir rehberdir. Tam da bu sebepten Atatürk’ün okuduğu kitaplar arşivini taramanız gerekir.  Atatürk’ün elinden geçen 3.997 adet kitap üzerinde büyük titizlikle çalışılarak meydana getirilen bu 24 ciltlik esere bakıldığı zaman Atatürk’ün Türk devletini kurarken toplumumuzun sosyal yapılanmasının ekonomik düzenini siyasal sistemini ve modern hukuk devletini yaratma gücünü nereden aldığı açıkça ortaya çıkmaktadır. Atatürk’ün düşünce yapısını, olaylara bakış açısını hangi yazarlar ve düşünürler etkilemiştir sorusunun yanıtlarıdır bu 24 ciltlik eser.

Atatürk’ün düşünsel altyapısını araştırmak isteyenler için satırlarının altını çizdiği, özel işaretler, uyarılar koyduğu, notlar düştüğü veya bazı açıklamalarda bulunduğu eserleri Türkçe’ye çevrilerek bu bağlamda size anıtkabir.com.tr hesabında incelemenize sunulmuştur.
Atatürk’ün yaşamı ve yaptığı işlerle ilgili yerli ve yabancı araştırmacılar tarafından kütüphaneler dolusu eser yazılmıştır. Çeşitli dillere çevrilen bu eserler sayesinde Atatürk dünyanın her tarafındaki entelektüel asker bilim ve siyaset adamları tarafından çok iyi tanınmaktadır eylem ve düşünceleri ile bütün insanlığı etkileyen Atatürk’ün Türk milleti ile kurduğu Cumhuriyet bugün 100 yaşında.
Cumhuriyeti anlamak sahip çıkmanın ilk şartıdır.
Cumhuriyetimizin 100. Yılı kutlu olsun.

İlginizi çekebilir

ENTELLEKTÜEL PARA

ENTELLEKTÜEL PARA

Kavacık Mah. Fatih Sultan Mehmet Cad. Tonoğlu Plaza No: 3/4 - +90 532 387 73 79 - BEYKOZ - İSTANBUL

Tema Tasarım | AnatoliaWeb