Ana Sayfa Güncel, Manşetler, Siyaset 12 Haziran 2024 389 Görüntüleme

İBB Meclisinden Beykoz Planlarına Onay

Beykoz gerigörünüm ve etkilenme bölgesi planları İBB’de onaylandı

Beykoz geri görünüm ve etkilenme bölgesi 1. etap 1/5000 ölçekli koruma amaçlı revizyon nazım imar planları İBB Meclisi’nde onaylandı.

Beykozluların bir süredir beklediği 1/5000 ölçekli koruma amaçlı revizyon nazım imar planları onaylandı.

Gümüşsuyu, İncirköy, Çiğdem ve Soğuksu Mahallesi’nin bir kısmını ilgilendiren geri görünüm ve etkilenme bölgesi 1. etap 1/5000 ölçekli koruma amaçlı revizyon nazım imar planları İBB Meclisi’nde onaylanması olumlu bir gelişme olarak değerlendirildi.

The 14th century Anatolian Fortress, Andalou Hisari, located at the narowest point of the Bosphorus strait in the Beykoz area of Istanbul, Turkey

The 14th century Anatolian Fortress, Andalou Hisari, located at the narowest point of the Bosphorus strait in the Beykoz area of Istanbul, Turkey

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Gürkan Akgün, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “İstanbul’da kentsel dönüşüm açısından iki önemli bölgenin daha; “Avcılar Firüzköy ve Beykoz Gerigörünüm ve Etkilenme Bölgesi 1. Etap” Nazım İmar Planları İBB Meclisince onaylandı. Yakın bir zamanda askıya çıkacak.” ifadelerini kullandı.

Akgün, yakın zamanda askıya çıkacak planların planaski.ibb.gov.tr adresinden incelenebileceğini kaydetti.

Kavacık Mah. Fatih Sultan Mehmet Cad. Tonoğlu Plaza No: 3/4 - +90 532 387 73 79 - BEYKOZ - İSTANBUL

Tema Tasarım | AnatoliaWeb