Ana Sayfa Köşe Yazarları 1.04.2022 1353 Görüntüleme

ÜMİTAMUS’UN KEHANETLERİ

 

Fransız olan Nostradamus yada asıl adı ile Michel de Nostradame’ yi duymayanınız pek yoktur. Hekimlik ve eczacılık asıl mesleği olan Nostradamus kehanetleri ile dikkat çekmeyi başarmıştır.

Nostradamus’un beklenen kehanetleri arasından bazılarını burada dile getirirsek bir bakıma gelecek tarihe’de ışık tutmuş oluruz. Ne demiş büyük kahin:

 • 2025 yılına kadar Dünya’nın ekseni değişeceğini ve sadece depremlerden değil dünyanın ekseninin değişimine neden olacak sismik aktivitelerin olacağını,
 • 2050 yılında, iki Almanya’nın birleşeceğini, dünya üzerinde 57 yıl süreyle barışın hakim olacağını, ve Nostradamus’un kendisinin büyük bir kahin olarak tanınıp herkesçe kabul edileceğini.( Ufak bir sapma ile bu kehaneti 1989’da utanç duvarı’ nın yıkılması ile 1990’da gerçekleşti)
 • 2076 yılında Avrupa, Asya ve Afrika ülkeleri arasında 25 yıllık 4. Dünya Savaşı’nın çıkacağını savaşın bitiminde de yarı yarıya çöle dönmüş bir dünya bırakılacağını,
 • 2106 yılında, 4. Dünya Savaşı’nın sona ermesi ve 1000 yıllık barış döneminin başlayacağı ve düşünülmesi bile zor olan olağanüstü buluş ve gelişmelerin ortaya çıkacağını ve yüksek bir yaşam düzeyi olacağını,
 • 3750 yılında, yeni bir savaş ve o güne kadar yaşanmamış ölçüde bir korku dalgası yaşanacağını,
 • 3797 yılında, son gün olacağını ve yeryüzü ile gökyüzünün yepyeni bir çevreye bürünmesiyle insanoğlunun ölümsüzlüğe erişeceğini dile getirmiştir ve bu kehanetlerini bir kitapta toplamaya karar vererek 1555’te Salon-de-Provence’e yerleşti. Toplam on adet olan ünlü ‘yüzlük’lerinin ilk kitabını 1555’te Lyon’da yayımladı. Bu kitapların her biri, yüzer dörtlükten oluştuğu için « yüzlükler » adıyla tanınırlar. 1558’de kitabını daha da genişletti ve krala ithaf etmiştir.

 

Nostradamus’un kehanetleri kadar bilinmese de; bir de günümüz yaşayan kahini Ümitamus’ a kulak vermek lazım. Gizemini koruyan Ümitamus’ un geleceğe dair kehanetlerinden bazılarını ise şöyle sıralayabiliriz.

 

 • Dünya’ nın uyduları arasında inşa edilen köprüler sayesinde günübirlik gezintiler düzenlenmesi.
 • Kars’ tan Mars’ a kadar YHT hızlı tren ve metro seferlerinin düzenlenmesi.
 • Yeryüzünde petrol yataklarının tükenmesi nedeniyle yeni kullanılabilir yakıt arayışları sonucunda insanoğlunun kendi idrarından yakıt üretmesi ve yakıtın bedava olması.
 • Romantik aşıkların mehtabı beklemek yerine doğrudan ay’ ın kendine gidip ay ışığında sevgilisiyle romantik anlar yaşaması.
 • Dünya’ nın kullanılamaz hale gelmesi dolayısıyla Galaksideki yeni yaşanabilir yaşam alanlarının insanoğlu tarafından talan edilmesi neticesinde dünya dışı varlıklarla görülmemiş bir kan davasının başlaması.
 • Uydular arası futbol, basketbol, voleybol gibi şampiyonaların ve olimpiyatların düzenlemesi.
 • Depremlerin yıkıcı etkisinin önlenmesi için deprem anında devreye girecek bir sistemle deprem bitene kadar otomatik olarak dünyanın put gibi sabit durması.
 • Bilim adamları tarafından bulunan mega ışık hızı sayesinde uzay dolmuş seferlerinin başlaması. Yap- işlet- devret modelinin çok tutulması dolayısı ile uzayda kurulacak kolonilerin de bu yöntemle inşa edilmesi.
 • Dünyadaki deniz canlılarının birer örneklerinin dünyadaki deniz yaşamının son bulması nedeniyle galaksideki yeni yaşam alanlarında büyütülmesi ve deniz avcılığı için buraların kullanılması.

Ümitamus’un kehanetleri arasından bazılarını yukarıda 1 Nisan şakası olarak sıralamış da olsak bakarsın bir bakmışsın hepsi gerçekleşmiş. Nostradamus kehanetlerini “ yüzlükler” adlı eserinde toplamışsa, Ümitamus’ da kehanetlerini Beykoz Ses Gazetesinde toplayamaz mı sanki. O yüzden Beykoz Ses Gazetesini takip etmeye devam edelim derim bence.

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

CHP’DE DEĞİŞİM OLUR MU?

CHP’DE DEĞİŞİM OLUR MU?

Kavacık Mah. Fatih Sultan Mehmet Cad. Tonoğlu Plaza No: 3/4 - +90 532 387 73 79 - BEYKOZ - İSTANBUL

Tema Tasarım | AnatoliaWeb