Ana Sayfa Güncel, Manşetler, Siyaset 9 Nisan 2024 539 Görüntüleme

MOBİSAD Başkanı Turnacı TOBB Telekomünikasyon Meclis Başkanı seçildi!

Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İş İnsanları Derneği (MOBİSAD) Başkanı Mustafa Kemal Turnacı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Telekomünikasyon Sektör Meclis Toplantısı’nda oyların yüzde 80’ini alarak “TOBB Telekomünikasyon Meclis Başkanı” seçildi.

WhatsApp Image 2024-04-09 at 16.29.23 (1)

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Telekomünikasyon Sektör Meclis Toplantısı, TOBB Ankara Merkez Binasında gerçekleştirildi. Meclis Başkanlığı seçiminin gerçekleştirildiği toplantıda, Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İş İnsanları Derneği (MOBİSAD) Başkanı Mustafa Kemal Turnacı, oyların yüzde 80’nini alarak TOBB Telekomünikasyon Meclis Başkanlığı görevini üstlendi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Turnacı, “TOBB Telekomünikasyon Meclis Başkanlığı seçiminde şahsıma teveccüh gösteren tüm değerli Meclis Üyelerimize teşekkür ediyorum. Aynı zamanda, Meclis Başkan Yardımcısı olarak göreve gelen MOBİSAD Yönetim Kurulu Üyemiz Musa Dönmez’i de tebrik ederim.” dedi.

WhatsApp Image 2024-04-09 at 16.29.22

“TOBB çatısı altında da sektörün gelişimi için

çalışmalarımıza devam edeceğiz”

TOBB Telekomünikasyon Meclis Başkanlığı olarak sektörün sorunlarına çözüm bulmak ve gelişimine katkı sağlamak için çalışmalarına yoğun bir şekilde devam edeceklerini dile getiren Turnacı sözlerine şöyle devam etti:

“Telekomünikasyon sektörü birçok sektör ile kıyaslandığında daha yeni bir sektör olarak karşımıza çıkmasına karşın, insan hayatına en çok dokunan sektörlerin başında gelmektedir. Birçok sektöre de adeta kılavuzluk hizmeti veren sektörümüzün kural setlerinin doğru oluşturulması ve uygulanması, sektörün gelişimi ve ilerlemesi açısından çok önemli bir unsurdur. Bu aşamada, ülkemizin en önemli çatılarından biri olan TOBB’da görev almak ve sektörel sorunları bu önemli çatı altında ifade ederek, çözüm önerilerinde bulunmak sektörümüzün ülkemize olan katkısını arttırmak için büyük önem arz etmektedir.”

WhatsApp Image 2024-04-09 at 16.29.22 (1)

“Sektörümüzün ülkemize olan katkısını hep birlikte arttıracağız”

“Bugüne kadar STK şapkamızla yürüttüğümüz çalışmalara, TOBB çatısı altında da devam ederek sektörümüzün ülkemize olan katkısını hep birlikte arttıracağız” diyen Turnacı sözlerini şöyle noktaladı:

“Sektörümüzde piyasayı zorlayan ve gelişimi etkileyen pek çok problemimiz bulunmaktadır. Bunlardan biri cep telefonunda uygulanan taksit kısıtlamasıdır. Bu uygulama binlerce KOBİ’mizi etkilemekte ve vatandaşımızın teknolojiye ulaşımını zorlaştırmaktadır. Bunun yanı sıra, gelecek teknolojilerde öncü konumda olabilmek adına fiber ağımızın yaygınlaşması, sektörel gelişim açısından son derece önemli bir konudur. Bizler, sektör paydaşlarımız ve Meclisimiz ile koordine içerisinde ilgili konuları Bakanlık, Kurum ve Kuruluşlarımız ile gündeme taşıyarak, çözüm önerilerimizi sunacağız.”

Kavacık Mah. Fatih Sultan Mehmet Cad. Tonoğlu Plaza No: 3/4 - +90 532 387 73 79 - BEYKOZ - İSTANBUL

Tema Tasarım | AnatoliaWeb