Ana Sayfa Güncel, Manşetler, Siyaset 16 Ocak 2013 2471 Görüntüleme

MHP’den Beykozlu Giresunlular Derneği’ne ziyaret…

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Beykoz İlçe Teşkilatı Başkanı Ali Emanet ve Yönetim Kurulu Beykozlu Giresunlular Derneği’ni ziyaret etti.

Dernek Başkanı Hasan Karakaya ve dernek yöneticileri tarafından karşılanan MHP teşkilatı, Beykoz’un genel durumu, dernekler, yaklaşan yerel seçimler ve ulusal düzeydeki konularda yaklaşık iki saat sohbet etti.

Dernek Başkanı Hasan Karakaya, MHP İlçe yöneticilerinin kendilerini ziyaret etmesinden dolayı memnun olduklarını ifade etti.

1987 yılında kurulan Beykozlu Giresunlular Derneği 26. yıldır Beykoz’da faal olan bir yöre derneği ve bu derneğin son dört yıldır başkanlığını yapan Karakaya, misafirlerine dernek ve dernek çatısı altında bugüne kadar yapmış oldukları faaliyetler hakkında bilgi verdi.

Karakaya, Beykoz’da 34 Giresunlu ilçe, belde ve köy dernekleriyle sürekli olarak iletişim içerisinde bulunduklarını ve dernek olarak her konuda faaliyette bulunmaya özen gösterdiklerini ifade etti.

Hasan Karakaya: Birtakım tilkiler dolaşarak haber yapmasınlar!

Karakaya özellikle, geçtiğimiz Aralık ayında yerel basına verdiği bir davet sonrasında bir gazetede çıkan makaleyle ve bazı haberlerle ilgili sıkıntısını dile getirerek, “Sözlerimi özen ve titizlik ile seçerek konuşmaya gayret ediyorum. Ama buna rağmen bir laf konuşuyorsunuz, yedi ayrı gazetede farklı farklı yorumlanmış olarak çıkıyor. Daha ne yapmak gerekiyor, nasıl ikna etmek gerekiyor açıkçası da bilmiyorum. Bu konuda üzüldüğümü ayrıca belirtmek istiyorum. Bizim ağzımızdan ne çıkıyorsa, objektif olarak bunlar yazılsın. Kafasının içerisinde birtakım tilkiler dolaşarak, birtakım senaryolar oluşturarak, farklı maksatlar ile haber yapılmasını doğru bulmuyorum. Bazı arkadaşlarımızın şahsi birtakım ihtirasları beni hakikaten çok üzdü” dedi.

Hasan Karakaya misafirleriyle, yaklaşan yerel seçimlerle ilgili fikir ve düşüncelerini de paylaştı.

Karakaya, “Önümüzde bir yerel seçim var. Beykoz’da herkes birtakım hesaplar, birtakım senaryolar içerisinde. Beykoz, İstanbul’da, belki de Türkiye’de en fazla problemi olan ilçemiz. Dolayısıyla diğer ilçeler için düşünülen birtakım yöntemlerin Beykoz’da çok tutmayacağını görüyorum. Beykoz halkı çok büyük bir tedirginlik ve huzursuzluk içerisinde. 60 yıldır üzerinde yaşadığı, varını yoğunu yatırdığı, sırtında kum taşıyarak, taksitlerle yaptığı gayrimenkullerin maalesef hâlâ sahibi olamamış durumda. Hükümetimiz 2B adı altında birtakım çalışmalar yaptı ancak hâlâ netleşen bir şey yok ve insanlar rahat uyku uyuyamıyorlar. O manada Beykoz çok önemli. Burada birtakım siyasi düşüncelerden arınıp Beykoz’da gerçekten Beykozluya hizmet edecek, Beykozlunun derdiyle dertlenecek, Beykoz için gerekirse kellesini ortaya koyacak bir oluşumun olmasını can-ı gönülden arzu ediyorum” dedi.

Başkan Karakaya konuşmasını, “ İnşallah Beykoz’da iyi bir yönetim, iyi bir ekip oluşur ve seçildikten sonra da siyasi gömleğini bir tarafa bırakarak, Beykozlu için mücadele eder diye umut ediyorum” diyerek tamamladı.

Ali Emanet: Bütün derneklerin yayındayız!..

MHPİlçe Başkanı Ali Emanet, kendisinin de bir dönem dernekçilik yaptığını ve bu işlerin kolay olmadığını belirterek, “Şu anda Beykoz da o kadar çok dernek var ki, biz isteriz hepsine gidelim, ziyaret edelim. Fakat bu her zaman olmuyor zaman zaman aksaklıklar oluyor. Biz bu derneklerin hepsinin her zaman arkasındayız” dedi.

Ali Emanet, Beykoz’daki STK’lara ve yöre derneklerine fark gözetmeksizin aynı mesafede bulunduklarına özellikler belirterek, “Bu derneklerin birine az, diğerineyse çok yakın değiliz. Hepsi bizim Beykoz’umuzun zenginliğidir. Hepsini seviyoruz, hepsine çalışmalarında başarılar diliyoruz. Bizi yanlarında görmek istediklerinde, müsait isek katılıyoruz. Katılamadıklarımız da oluyor maalesef. Böyle bir eksikliğimiz olmuş ise de, bundan dolayı özür dileriz. İnşallah bundan sonraki çalışmalarınızda bizim de bir desteğimiz olacaksa, destek vermeye hazırız. Biz, Beykoz’umuzdaki derneklerin hepsinin yanındayız” dedi.

Dernek Başkanı Hasan Karakaya’nın konuşmalarına samimiyetle katıldığını belirten Ali Emanet, “İnşallah temennileriniz gerçekleşir. Bu konuda da bu görevi Allah Beykoz’da MHP’ye nasip eder. MHP’den seçilecek bir Belediye Başkanı ve Meclis üyeleri bu sorunların hepsini Büyük İskender’in kılıcının kesmesi gibi keser ve bu sorunlara çare olur” dedi.

Emanet, “Beykoz Belediyesi’nin Beykozlulara yetecek kadar geliri var. Orası halkın belediyesi, orası birilerinin saltanat süreceği yer değil. İnşallah çare oluruz. Nasıl ki vatan işgale uğradığında Giresunlular iki tane gönüllü alayıyla birlikte Mustafa Kemal’in yanında yer aldı, o günkü şartlara kıyasla bugünkü şartlar daha kötü ve buna ‘dur’ dememiz lâzım. Giresunlu hemşerilerimizin de Osman Ağa’nın gönüllü alayındaki o şuurlu, gönüllü askerler gibi hareket etmesini canı gönülden diliyorum” dedi.

Beykoz’daki hanedanı yıkacağız!..

Ali Emanet, Beykoz Belediyesi’nin Sarıkamış’a düzenlediği gezileri eleştirerek, “Batıda, Akdeniz’de topraklarımız satılıyor. Bunlar gençliğimizi karda kışta alıp Sarıkamış’a yürütmeye götürüyorlar. Bu, ‘maymuna bak’ taktiğidir. Batıda toprakları satacaksın, buradan alacaksın gençleri Sarıkamış’a götüreceksin. Bunu yapmaktansa, alın bu gençleri topraklarını sattığınız batıdaki yerlere götürün ve ‘biz buraları, buraları sattık’ deyin. O gençler bakalım ne tepki verecek size? Allah nasip ederse biz bunların çaresi olmak için uğraşıyoruz. Beykoz’daki hanedanı yıkacağız. Kimse, Beykoz’daki fakir fukaranın parasıyla saltanat süremeyecek. Bizim adayımız seçildiği takdirde, beş takım elbiseyle mi geldi, beş takım elbiseyle gider. Orada her müdürün, her amirin altında bir araç olmayacak. Akbil’ini basar, biner otobüsüne gelir işine, gider evine. O araçların hepsinin sözleşmesini iptal edeceğiz. Belediye Başkanı seçilen arkadaşımız da, gerekirse o da otobüse binip işine gelecek, gidecek. Öyle birkaç milyonluk araçlar kimsenin şeyi değil. Kendi parasıyla alsın, binsin, buna lafım yok. Millet fakirlik içerisinde kıvranırken, biz bu gibi şeyleri görmek istemiyoruz Beykoz’da.

Vatandaşlarımız inşallah Beykoz’da yerel yönetimde bizi bir denesinler bakalım vatandaşın parası iyi yerlere mi harcanıyor, kötü yerlere mi harcanıyor? Yerinde mi harcanıyor yoksa yersiz mi harcanıyor? Bir sefer de bizi denesinler, günah değil ya! Allah günah yazmaz! Diğerlerinin ne kadar hakkıysa, bizim de hakkımız” dedi.

MHP Beykoz İlçe Teşkilatı Başkanı Ali Emanet, konuşmasını sonlandırırken, “Vatan tehlikede, birtakım gizli hesaplar var. Gizli hesaplar, tabii açıklanmıyor ve sorulduğunda uygulamada görürsünüz denilerek vatandaş bilgilendirilmiyor. Memleketin, milletin menfaatine bunu saklamanın bir anlamı yok. Mutlaka tuzak bir şeyler var ki, saklanıyor. Halkımızın tuzaklara gelmemesi lâzım. Biz MHP olarak halkımızın dünyaya midesinden değil, beyninden bakmasını bekliyoruz. Vatandaşımızın duyarlılık göstermesini bekliyoruz, bu, inşallah gerçekleşir” dedi.

MHP İlçe Teşkilatı’nın Beykozlu Giresunlular Derneği ziyareti karşılıklı sohbet şeklinde devam etti.

 

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Kavacık Mah. Fatih Sultan Mehmet Cad. Tonoğlu Plaza No: 3/4 - +90 532 387 73 79 - BEYKOZ - İSTANBUL

Tema Tasarım | AnatoliaWeb