Ana Sayfa Güncel, Manşetler, Siyaset 2 Ocak 2013 6023 Görüntüleme

Kadınlara Sosyal Medya Uzmanı Olma Fırsatı

Beykoz Belediyesi, 2013’ün gözde meslekleri arasında ilk sıralarda yer alan sosyal medya uzmanlığı alanında artan talebi karşılamak üzere kadın adaylara yönelik Sosyal Medya Uzmanlığı Programı açtı. 

Şirket ve kurumların gücünü keşfettiği sosyal medya, bu alanda yetişmiş uzmanların istihdamını da beraberinde getirdi. Müşteri ve hedef kitlelerine sosyal ağlar üzerinden ulaşmak isteyen firmalar bünyelerinde sosyal medya uzmanları almaya, kampanyalarını sosyal ağlar üzerinden yürütmeye başladı.

Farklı sektörlerden gelen eleman taleplerini Kariyer Merkezi bünyesinde karşılayan Beykoz Belediyesi de bu mesleğe artan talepleri karşılamak üzere MEKSA Vakfı ve İŞKUR’la birlikte  Sosyal Medya Uzmanlığı Programı açtı. 

Kadınların işgücüne katılımını sağlamak ve istihdamı artırmak amacıyla açılan eğitimlerde günlük 20 TL cep harçlığı verilecek ve sağlık sigortası yapılacak. 

Bilgisayar bilen, en az lise mezunu, facebook, twitter gibi sosyal medya siteleriyle ilgili, sosyal becerileri gelişmiş kadın adayların kabul edileceği 100 iş günü sürecek olan programı başarıyla bitiren adaylara sertifika verilecek.


Sosyal Medya Uzmanı Kimdir?

Sosyal medya ağlarında marka ve firma ya da şahıs hakkında konuşmaları takip eden ve sosyal ağlarda firma ve marka hakkında neler yazıldığını takip ederek buna uygun iletişim stratejisi belirleyen ve uygulayan kişidir.

Sosyal Medya Uzmanı, işletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak:

Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?

a) Sosyal medya ağlarını takip etmek,
b) Çalıştığı firma veya kişileri bilgilendirmek uygun stratejileri belirlemek,
c) Sosyal medya platformlarında özel kampanya kurguları geliştirmek,
d) Sosyal medya ağlarındaki takipçi sayısını artıracak çözümler üretmek, uygun olan iletişim stratejilerini belirlemek,
e) Sosyal medya ağlarında çalıştığı firma, marka ve kişi hakkındaki farklı kişi ve kurumlar tarafından oluşturulan uygun olmayan içerik, durum ve izlenimleri belirlemek,
f) Uygun olmayan içerik, durum ve izlenimlere gerektiğinde müdahale etmek,
g) Bloglar oluşturmak, içerikleri hazırlamak ve yayımlamak,
h) Rakiplerin sosyal medyadaki aktivitelerini takip etmek,
i) Ürün deneyimine ilişkin çalışmalar yapmak,
j) Mesleği alanındaki gelişmeleri takip etmek ve uygulamak,


Bilgi İçin:

Beykoz Belediyesi Kariyer Merkezi

Tel: 0 216 538 84 56/ 8463 ve 8464 

Kavacık Mah. Fatih Sultan Mehmet Cad. Tonoğlu Plaza No: 3/4 - +90 532 387 73 79 - BEYKOZ - İSTANBUL

Tema Tasarım | AnatoliaWeb