Ana Sayfa Köşe Yazarları 21.11.2013 3253 Görüntüleme

“BEYKOZ’UN TAPU SORUNU ÇÖZÜLÜYOR”

Büyükşehir belediyesinden devir alınan parsellerin içindeki kullanıcılarına satışı gündemde. Acaba bu parsellerdeki kullanıcılar ne durumda diye baktığımızda sessiz bir çığlık duyuluyor. Beykoz belediyesi sadece muhataplara değil tüm Beykozlulara mesaj atarak tapu sorununu çözdüğünü söylüyor. Sanırsın Hazineye, Vakıflara, Özel Mülklere ait veya 2B kapsamında tapu almayı hayal eden herkesin sorununu çözüyormuş algısı yaratılıyor. Tamam, seçimler yaklaşıyor ve her türlü propaganda serbest fakat ehli Müslim olduğunu iddia edenlere halkı kandırmaya çalışmak yakışıyor mu? Tapu almayı hayal eden 500 kişi sen 30.000 kişiye sms atıyorsun “ Beykoz’un tapu sorunu çözülüyor” diyerek. Yetmedi bir de koca koca ilan panoları üzerlerine yazıyorsun. Yahu bu millet artık eskisi gibi değil. Hatırlatayım internet diye bir şey var, herkes oradan neler olduğunu takip edebiliyor. Tabi yazılı ve görsel basında yapılan yönlendirmeler, kısmen sosyal medyada da yapılabiliyor amma bu GEZİ zekâlılar o tür işleri iyi biliyor.

İBB’den devir arazileri ihale ile satılıyor diyorsunuz, ortada ihale falan yok. Masalar kurulmuş günü gelen, yerlerin içindeki sizi deyimizle kullanıcıları ilgili masaya geliyor, başlıklarını bile okumaya fırsat vermeden 8-10 arası evrak imzalatılıyor sonra parasının yatıranlara tapusunu veriyor. Oldu da bitti maşallah. Peki, imzalatılan evrakların arasında ne var? Kimse bilmiyor. Bilenlere de bunlar matbu evrak değişiklik talep edemezsin deniliyor. Peki değişiklik edenler veya tüm bunlara itiraz edenler ne olacak? Onlar tapularını alamayacak. Onların almadığı tapuları kim alacak. Allah kerim.

Şimdi herkes tapusunu adlımı içindeki yapısının iznini de aldığını veya yerine komsuları ile birleşerek daha iyi bir yapıya sahip olabileceği algısı yaratılmış, hatta iktidar söylemlerinde yer almıştır. Bende diyorum ki; 16.05.2012 Tarih ve 6306 Sayılı kanunumuzun 11.maddesinde “Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün görevleri anlatılmış olup bu müdürlüğün yetkileri arasında dönüşüm, yenileme ve TRANSFER alanlarının belirlenmesi, dönüşüm alanı ilan edilen alanlardaki yapıların tespiti ile arsa ve arazi düzenleme ve değerleme iş ve işlemlerinin yapılmasını sağlamak: hak sahipliği, uzlaşma, gerektiğinde ACELE KAMULAŞTIRMA, yapı ruhsatı ve iskân verme, kat mülkiyeti tesisi, tescili ve imar hakkı TRANSFERİ ile ilgili işleri yürütmek.”  Yetkilerine sahip bir müdürlük varken hangi tapuyu emlak vergisi rayiç değerinin 2-3 katına almaktan memnunsunuz? Üstelik karşılığında imzaladığınız taahhütname ile hiçbir hak talep etmemeyi göze almışken.

Neyse çok yazınca kızıyorlar, az yazınca neden yazmadın diyorlar. Millet banka kredisi alabilenler veya parası olanlar peşin peşin parasını yatırarak tapu sahibi oluyor. Bir de bana diyorlar ki: fazla karıştırma!  İyi de, ya parası olmayanlar?

21.11.2013

Gökhan Taneri VURAL

info@gokhanvural.com

www.gokhanvural.com

Yorumlar

Yorumlar (1 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

  • ali :

    28 Kasım 2013-17:19

    sayın arkadaşım çok güzel konuşmussun ama çözüm deyil kibu bana ğöredaha ileri gitmeklazım yıllardır milletikandırıyolar tamzamanı beykozluyu çok ğüzel kandırıyolar

İlginizi çekebilir

GÜZ ZAMANI

GÜZ ZAMANI

Kavacık Mah. Fatih Sultan Mehmet Cad. Tonoğlu Plaza No: 3/4 - +90 532 387 73 79 - BEYKOZ - İSTANBUL

Tema Tasarım | AnatoliaWeb