Ana Sayfa Güncel, Manşetler, Siyaset 7 Kasım 2022 565 Görüntüleme

Sataloğlu, Mecliste Yüksek Maliyeti Sordu!…

CHP İBB ve Beykoz Belediye Meclis Üyesi Cemal Sataloğlu, Beykoz Belediye Meclisi’nin Kasım ayı birinci oturumunda, Başkanlık makamına sorduğu soru önergesini ilçe yerel basını ile paylaştı. Meclis Üyesi Sataloğlu’nun soru önergesini orijinal haliyle okuyucularımıza aktarıyoruz.

timthumb (3)

 

BEYKOZ BELEDİYESİ MECLİS BAŞKANLIĞI’NA

İdare  ; 2022/753907 İhale kayıt numaralı ,pazarlık usulü ile yapılan MESİRE ALANLARI VE PLAJLARDA BULUNAN TESİSLERİN TAMİR,BAKIM VE ONARIM İŞLERİNİN YAPTIRILMASI işi ihalesine ait sözleşmeyi 19Ağustos 2022 tarihinde işin yüklenicisi ile imzalamıştır. Söz konusu ihalenin süresi 19 Ağustos 2022 – 12 Eylül 2022 tarihleri arasında olup toplam iş süresi 24 gün olarak belirlenmiştir. İhale bedeli KDV hariç 711.920,00 TL’dir.

Yaz tatilinin daha devam ettiği ve   fiili olarak 24 günden az sürecek tamir bakım onarım işi için yükleniciyle tamir ve bakım onarım işi için KDVhariç 711.920,00 TL ile sözleşme yapan idare hangi taşınmaz veya taşınırların tamir bakımını yaptırmıştır ve bunların görselleri nelerdir?

İTO kayıtlarına göre  27 Haziran 2022 tarihinde iç mimarlık faaliyeti kapsamında şahıs firması olarak kurulan yüklenici , ilgili iş için sözleşmenin imzalanması, işin teslimi ve hakkediş düzenlemesi süreleri dikkate alındığında sahada fiili olarak 24 günden daha az sürecek ihale kapsamında ,iş artışı yapılmışmıdır , yapıldıysa tutarı ve gerekçesi nedir,yükleniciye toplamda ödenen hakkediş ne kadardır?

unnamed

Toplamda fiili olarak 24 günden az sürecek ihalede ,ihale bedeli olarak belirlenen KDV hariç 711.920,00 TL tutarla yüklenici ile sözleşme imzalanan ihale konusu iş için   bu yüksek  maliyet nasıl belirlenmiştir?

Söz konusu tamir ve bakım faaliyetleri ile aynı konu içerikli  2022 yılı Ağustos ayında park ve yeşil alanların tadilat ve yapım işi için park ve bahçeler müdürlüğünün yapmış olduğu 2 farklı ihale olmasına rağmen üstelik bu iki ihalenin teknik şartnamesinde  Beykoz geneli ifadesi ile söz konusu tadilat ve bakım işinide  kapsam alanı içine aldığı halde  ilgili müdürlük aracılığıyla bu işler neden yapılmamıştır da,farklı bir ihale yapılıp bu kadar  yüksek bir tutar ile sözleşme imzalanmıştır?

timthumb

Daha yeni hizmete sunulan ve  devam eden yaz sezonunda söz konusu alanlarda bu kadar yüksek maliyeti gerektirecek tamir ve bakım faaliyetleri hangi olağanüstü durumlar neticesinde oluşmuştur?Bu durumun görselleri nelerdir?

5393 sayılı belediye kanununun 26.maddesininde izah edildiği üzere yukarıda belirttiğim sorularımın belediye başkanlığı makamınca yazılı olarak cevaplandırılması için gereğini arz ederim.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Kavacık Mah. Fatih Sultan Mehmet Cad. Tonoğlu Plaza No: 3/4 - +90 532 387 73 79 - BEYKOZ - İSTANBUL

Tema Tasarım | AnatoliaWeb