Ana Sayfa Güncel, Manşetler, Siyaset 5 Ağustos 2022 705 Görüntüleme

SATALOĞLU, Alt Yapı Çalışması Hakkında Bilgi Verdi!…

CHP İBB ve Beykoz Belediye Meclis Üyesi Cemal Sataloğlu’ndan Beykoz’da geçtiğimiz yıl başlatılan alt yapı çalışmaları hakkında basını bilgilendirme açıklaması.

Sataloğlu’nun gazetemize yollamış olduğu açıklamayı aynen yayınlıyoruz;

“İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu’nun Göksu Deresi ziyaretinde yerel basın mensubu arkadaşlarımızın, Beykoz’da geçtiğimiz sene başlatılan alt yapı çalışmasının süreci ile sormuş oldukları soruya cevaben bilgi notu paylaşacağım.

Beykoz İlçesi Merkez ve Yalıköy Mahalleleri On Çeşmeler Mevkiinde İstanbul Boğazı’na açıktan akan atıksuların kanalizasyon sistemine alınması ve yağmursularına mansap oluşturulması için planlanan 1010 metre atıksu, 818 metre yağmursuyu projesi onaylanmıştır.”

  • Egecan İnşaat taahhüdü altında bulunan Asya Bölgesi 10. Kısım Müteferrik Atıksu, Yağmursuyu Kanalı ve Dere Islahı İnşaatı İşi kapsamında Beykoz İlçesi Merkez Mahallesi Kelle İbrahim Caddesi’nde 08 Mayıs 2021 tarihinde, Şehit Atilla Tapan Parkı’ndaki mevcut atıksu tüneli şaftından mansap alınarak pandemi döneminde ilan edilen sokağa çıkma yasaklarında çalışmalara başlanmış olup, 86 metre atıksu hattı ve 115 metre yağmursuyu hattı imalatı tamamlanarak mansap oluşturulmuştur. 22 Mayıs 2021 tarihinde pandemi yasakları bitişini müteakip cadde trafiğe açılmıştır.
  • Bahse konu proje güzergahı doğal sit alanında kalması, güzergâh üzerinde anıt ağaçların bulunması ve Boğaziçi Öngörünüm alanı içerisinde kalması nedeniyle İBB Boğaziçi İmar Müdürlüğü ve İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Anadolu Yakası Tabiat Varlıklarını Koruma Şube Müdürlüğü’ne başvuru yapılmış olup, İstanbul 6 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından çalışma yapılmasında herhangi bir sakınca olmadığına dair karar verilmiştir, ancak İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Anadolu Yakası Tabiat Varlıklarını Koruma Şube Müdürlüğü’nün de komisyon görüşü vereceği İdaremize bildirilmiş olup, süreç tarafımızca takip edilmektedir.
  • İstanbul 6 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu’nun aldığı karar sonrasında İdaremizce kazı ruhsatı ve UTK izinleri için başvuru yapılmış olup, UTK sürecinde İETT ile alternatif otobüs güzergahları üzerine görüşmeler devam etmektedir.
  • İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Anadolu Yakası Tabiat Varlıklarını Koruma Şube Müdürlüğü’nün de komisyon kararının alınmasının ardından Asya Bölgesi 10. Kısım Müteferrik Atıksu, Yağmursuyu Kanalı ve Dere Islahı İnşaatı İşi kapsamında imalatlara yeniden başlanacaktır.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | AnatoliaWeb