Ana Sayfa Güncel, Manşetler, Siyaset 5 Haziran 2024 364 Görüntüleme

Polonezköy Muhtarı Özer Okumuş; Kapımız açık olacak

Beykoz’un kendine has özellikleri ile doğallığını koruyabilmiş ve bu anlamda da her daim takdir edilen bir Mahallesi olarak dikkatleri fazlası ile çekmiş Polonezköy’de şu sıralar bir değişim rüzgarı esmekte.

31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından Bayrağı Antony Vilkoşevski’den devralan Özer Okumuş Polonezköy’de değişim rüzgarı estirecek gibi.

1842 Yılında Adam Jerzy Czartoryski tarafından kurulan ve uzun yıllar onun adını alıp Adampol olarak da bilinen Polonezköy’de yarışa giren 4 aday arasından sıyrılan Özer Okumuş ileriye dönük çok şeyler yapma düşüncesinde, bunu yaparken de katılımcı bir anlayışla Polonezköy sakinlerinden de onay almak istiyor.

WhatsApp Image 2024-06-05 at 16.15.48

Bayburt Kökenli bir ailenin ferdi olan Özer Okumuş’un Polonezköy ile bağlantısı ise Babasının Polonezköy’de öğretmenlik yapması ile başlamış. Öyle ki babası Polonezköy’deki okul kapanmadan görev yapan son öğretmenler arasında yer almış.

40 Yıldır Polonezköy’deki aile geçmişinde 30 yıldır değişik işletmeler ile köyde hizmet sunan Okumuş 304 seçmenle girilen son seçimin sonuçlanması ile birlikte kolları sıvadı.

Görevi devraldığı Vilkoşevski’nin Azası olarak da görev yapan Özer Okumuş’u Muhtarlık binasında ziyaret edip, hem kutladık hem de Polonezköy’e ait düşüncelerini aktarmasını istedik…

WhatsApp Image 2024-06-05 at 16.15.49 (1)

Ülkemizin her alanda ihtiyaç duyduğu değişim hareketinin Polonezköyümüz içinde ihtiyaç olduğu aşikardır. Bunu da son muhtarlık seçimi ile başladığına inanıyorum.

Polonezköyümüzün içinde bulunduğu sosyal, çevresel ve kültürel çöküntünün yanında yönetimsel eksikliklerden dolayı köyümüzün ve vatandaşlarımızın sorunlarının tam manasıyla anlaşılamadığı, bazen de görmezden gelindiği, köyümüzü ilgilendiren konularda vatandaşlarımızın tam bilgilendirilemediği, yerel yönetimle ortak bir fikir birliği oluşturulamadığı ve de kamu kurum ve kuruluşlarıyla yeterli çalışmalar yapılamadığından ötürü köyümüzün ve vatandaşlarımızın yeterli hizmet alamadığı düşüncesi ile aday oldum ve mahalle sakinlerimin verdiği onay ile göreve başladım.

WhatsApp Image 2024-06-05 at 16.15.49 (2)

Öncelikle Poloneköy sakinlerine bana verdikleri yetkiden dolayı teşekkürlerimi iletiyorum. Bu andan sonra daha bütüncül daha katılımcı daha güçlü bir yönetimle görevlerini tam anlamıyla yerine getiren. Köyümüzün ve vatandaşlarımızın sorunlarını tam manasıyla anlayan, Teknoloji ve günümüz şartlarını yakından takip eden bir anlayışla görev yapacağım.

Polonezköy’ün yeni muhtarı Özer Okumuş yapmış olduğu ziyarette öncelikli sorunlarını aktarırken Beykoz’da İnterneti çekmeyen bir Muhtarlık Binasına sahip olduklarını bu konuda mesai harcamakta olduğunu iletti.

WhatsApp Image 2024-06-05 at 16.15.49

Polonezköy’de geçmiş dönemlerde muhtarlık yapan herkese saygı duyduğunu ifade eden Muhtar Okumuş, yapacakları tüm çalışmaları mahalle sakinleri ile buluşturup görüş ve önerilerini de dikkate alacağını söylerken, ” Her an herkesin ulaşabileceği bir muhtar olacağım. Muhtarlık binamızın kapısı hep ve herkese açık olacak. Büyük bir aile olduğumuzu bunu başardığımızı 5 yıllık görev sürem sonunda herkes görecek ” diye konuştu.

Kavacık Mah. Fatih Sultan Mehmet Cad. Tonoğlu Plaza No: 3/4 - +90 532 387 73 79 - BEYKOZ - İSTANBUL

Tema Tasarım | AnatoliaWeb