Ana Sayfa Güncel, Manşetler, Siyaset 20 Mayıs 2024 347 Görüntüleme

Murat Miniç ve Taner Aksu Başkan Yardımcısı Oldu

Beykoz Belediyesi’nin yeni dönemde görev yapacak ilk başkan yardımcıları belli oldu.

Beykoz Belediye Başkanlığın, 31 Mart seçimlerinde seçilen Mimar Alaattin Köseler, ilk başkan yardımcılarını yarın atayacak.

Köseler’in yarın resmi atamalarını yapmasını beklediği iki isimden biri İBB ve Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Bilgehan Murat Miniç, diğeri de Beykoz Belediyesi Meclis Başkanvekili Taner Aksu oldu.

Başkan Köseler’in resmi atamalarını yarın yapması bekleniyor.

WhatsApp Image 2024-05-20 at 00.20.31

Bilgehan Murat Miniç kimdir?

Bilgehan Murat Miniç, ilkokulu Soğuksu’da, ortaokulu 60.Yıl İlk Öğretim Okulu’nda, liseyi Beykoz Denizcilik Lisesi Güverte Avlama Bölümü’nde tamamladı. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu. Kısa bir süre, yurt dışı ticaret gemilerinde zabitlik yaptı. 19 yıl Şehir Hatları A.Ş’de görev yaptı.

Gemi kaptanı ve Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünde çalıştı. 1993 yılında Beykoz Ülkü Ocakları ile başlayan siyasi hayatı Nizam-ı Alem, Alperen Ocakları ve BBP ile devam etti. Ocak Başkanlığı ve BBP İlçe Başkan Yardımcılığı yaptı. İki defa meclis üyesi adayı oldu. 2011 yılında ise İstanbul Alperen Ocakları İl Başkanı olarak atandı. İki dönem Beykoz Denizciler Derneği Başkanlığı yaptı. Gazete 216’da yöneticilik, Dost Beykoz gazetesinde köşe yazarlığına devam eden Miniç, çeşitli STK’larda görev aldı.

En son arkadaşlarıyla birlikte Gaye İnsan Uluslararası İnsani Yardım Derneğini kurdu. Bilgehan Murat Miniç, 2014 yerel seçimlerinde BBP’den 2019’da İYİ Parti’den Beykoz Belediye Başkan adayı oldu.

Miniç, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Taner Aksu kimdir?

Aslen Ordulu olan Taner Aksu, Beykoz’un İncirköy Mahallesi’nde ikamet ediyor. 2024 seçimleriyle birlikte parti içerisinde tanınmaya başlanan Aksu, 2001 yılında kurduğu Aksu İnşaat Peyzaj şirketini kurarak ticari faaliyetlerine devam etmektedir.

Aksu, Beykozspor’da ve CHP Beykoz İlçe Yönetiminde yöneticilik yaptı.

Kavacık Mah. Fatih Sultan Mehmet Cad. Tonoğlu Plaza No: 3/4 - +90 532 387 73 79 - BEYKOZ - İSTANBUL

Tema Tasarım | AnatoliaWeb