Ana Sayfa Güncel, Manşetler, Siyaset 4 Şubat 2013 5862 Görüntüleme

Muhtarlar, STK’lar ve Basın Mensuplarıyla 2012 Yılı Hizmetleri Değerlendirildi

Katılımcı ve şeffaf belediyecilik ilkeleri çerçevesinde düzenlediği istişare toplantılarıyla hizmet ve çalışmalarını kamuoyuyla paylaşan Beykoz Belediyesi,  2012 yılı çalışma ve faaliyetlerini muhtarlar ve STK temsilcileri ve ilçe yerel basınına aktardı.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in ev sahipliğinde Kavacık Limak Otel’de düzenlenen yıl sonu bilgilendirme toplantısına ilçedeki 45 mahallenin muhtarları ile STK başkanları belediye başkan yardımcıları ve yerel basın mensupları katıldı.

Belediye bünyesinde belirlenen 11 müdürlüğün yıllık faaliyet sunumlarının yapıldığı toplantıda birim müdürleri tarafından 2012 yılında ilçeye verilen hizmetler detaylı olarak aktarıldı, müdürlüklerin 2013 yılı hizmet hedefleri değerlendirildi.

Sağlık İşleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Özel Kalem Müdürlüğü, Emlak ve İstimlak Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü, Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü, Mali Hizmetler Müdürlüğü ve Bilgi İşlem Müdürlüğü’nün bir yıllık faaliyetlerinin aktarıldığı ve değerlendirildiği toplantıda muhtarlar ve STK başkanları ve basın mensupları da görüşlerini ifade ettiler.

Belediye birim müdürlerinin sunumlarının ardından söz alan muhtarlar, STK başkanları ve basın mensupları yürütülen çalışmalarla ilgili fikirlerini ve önerilerini paylaştılar.

Toplantı sonunda bir değerlendirme konuşması yapan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykozluların modern kent hizmetlerinden daha fazla yararlanması ve ilçemizin kaliteli hizmetlerle donatılması için muhtarlar ve STK temsilcileriyle istişareyi önemsediklerini ifade etti. Tüm ekibiyle birlikte özveriyle ve gayretle gece gündüz demeden çalıştıklarını ifade eden Başkan Yücel Çelikbilek, ilçemizin bütçeden alacağı paranın ve meclis üyesi sayısının artması için 3000 nüfusa daha ihtiyacı olduğunu belirtti. Doğal SİT kanununun Beykoz’un önündeki en önemli engel olduğunu, ilçemizdeki kentsel dönüşümü de ilçe sakinleriyle birlikte yapacaklarını vurgulayan Başkan Çelikbilek, bölgede ‘özel proje alanı’ ilan ettiren tek belediye olduklarını hatırlatarak, köylerin mahalle statüsüne kavuşmasıyla 5000’lik planların yenileneceğini ve bunun da süreci biraz daha uzatacağını söyledi. Köy planları için çeşitli alternatifler bulunduğunu kaydeden Çelikbilek, zaman içinde köy sakinleriyle ortak hareket ederek, bu sürecin sonlandırılacağını aktardı.

Beykoz’u Sokak Sokak, Cadde Cadde İşledik

Başkan Çelikbilek konuşmasına şöyle devam etti: “İlçeyi sunumlarda da görüldüğü gibi sokak sokak işledik ve merdivenden asfalta, istinat duvarından dere ıslahına birçok çalışmayı tamamladık. Alt yapı sorunlarını asgariye indirdik. Yollarımız güzelleşiyor. Hizmet binalarımızı yeniliyor ve sayılarını artırıyoruz. Meydanlarımıza nefes aldırıyoruz. Modern şehirlerin gereği olan meydanlarımız ilçemize estetik ve güzellik katıyor. Çok yakında bitecek Ortaçeşme Meydanı’nın ardından Çubuklu’da da meydan çalışması yapacağız. Parklarımıza yenilerini ekliyoruz. Kavacık Orhan Veli Kanık Parkı yakında hizmetinize sunulacak.”

Yatırım ve Hizmetlerimizle Ekonomiye de Katkı Sunuyoruz

Sağlıktan sosyal ve kültürel çalışmalara önemli hizmetler yaptıkları vurgulayan Çelikbilek, “Aile sağlık merkezlerinin yapımında hiçbir fedakârlıktan kaçınmadık. Vatandaşlarımızın memnuniyetini gözettik. Sağlık Otobüsü ile ilçe çapında koruyucu hizmet vererek, 15 bin 100 vatandaşımıza hizmet götürdük. 2.500.000 TL ekonomiye katkı yaptık. Psikolojik Danışma Merkezi olan İstanbul’da ilk ve tek belediyeyiz. Oldukça rağbet gören bu hizmetle ülke ve ilçe ekonomisine 600 bin TL olarak kaydedilmiştir.

Kültür ve Sosyal Çalışmalarda Öncü Belediyeyiz

Kültür sanat kursları ve kültürel faaliyetlerde öncü belediyelerden olduklarını belirten Başkan Çelikbilek, genç yaşlı tüm Beykozluların kurslara büyük ilgi gösterdiklerini ifade etti. Sosyal hizmetleri aksatmadan ve özenle yaptıklarını kaydeden Çelikbilek, “TODEM ile muhtaç vatandaşlarımıza daima elimizi uzatıyor, her türlü ihtiyaçlarını karşılıyoruz” dedi.

Toplantının oldukça verimli olduğunu, ilçemiz yönetiminde demokrasi ve fikir alışverişine katkı sunmasını dilediğini vurgulayan Çelikbilek, tüm katılımcılara da ekibi ve Beykozlular adına teşekkür etti.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Kavacık Mah. Fatih Sultan Mehmet Cad. Tonoğlu Plaza No: 3/4 - +90 532 387 73 79 - BEYKOZ - İSTANBUL

Tema Tasarım | AnatoliaWeb