Ana Sayfa Güncel, Manşetler, Siyaset 29 Nisan 2015 1643 Görüntüleme

MEHMETÇİKLER HORONLA, HALAYLA, TÜRKÜLERLE VE KINALARLA VATANİ GÖREVİNİ YAPMAYA UĞURLANIYOR

Beykoz Belediyesi, Beykoz Kaymakamlığıyla birlikte, yol kapatarak, trafiği engelleyerek ve silah kullanarak yapılan ‘Asker Uğurlama’ ların son bulması ve Peygamber ocağına gidecek Mehmetçiklere yakışır bir şekilde, renkli bir etkinlik düzenliyor.

30 Nisan Perşembe akşamı belediye önünde yapılacak ‘Asker Uğurlama Programı’nda;

200’e yakın asker aileleriyle birlikte, kınalar yakılacak, türküler söylenecek, halaylar, horonlar yer alarak, heyecanları paylaşılacak.

Kur’an-ı Kerim ve sohbetle başlayacak programda, askere gidecek gençler ve ailelerine kavurmalı pilav ikramı yapılacak, mehteran gösterisi, folklör gösterisi ve sanatçılar sahne alarak gönüllerince bir kutlama yapılacak.

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Belediye Meclisi’nce alınan karar doğrultusunda, tüm askerlere de ‘200 TL’ harçlık verileceğini belirterek, “Son zamanlarda asker uğurlamalarında silahlar kullanılıyor, yollar kapatılıyor, kazalar oluyor, yanıcı ve patlayıcı maddeler kullanılıyor. Sevinçler hüzne dönüşüyor. Kutsal göreve giderken birçok üzücü olaylarla karşılaşıyoruz. Bu olumsuz duruma son vermeyi, aileleriyle birlikte yakışır bir şekilde kutlama yapmak istedik. Onların sağlıklı bir şekilde askere gidip ailelerine dönmelerini diliyoruz” dedi.

Programa siz değerli basın mensuplarının da teşrifini bekler, başarılı çalışmalarınızın devamını dileriz.

Tarih: 30 Nisan Perşembe

Saat: 20.00

Yer: Beykoz Belediye meydanı

Bilgi/İrtibat: Abdurrahman Cüneyd Fidancı/ Basın Danışmanı

0533 927 63 81

Kavacık Mah. Fatih Sultan Mehmet Cad. Tonoğlu Plaza No: 3/4 - +90 532 387 73 79 - BEYKOZ - İSTANBUL

Tema Tasarım | AnatoliaWeb