Ana Sayfa Güncel, Manşetler, Siyaset 15 Mayıs 2024 270 Görüntüleme

Mahalle Buluşmaları İle Sorunlara Yerinde Çözüm

Beykoz Belediye Başkanı Alaattin Köseler, 1999-2004 yıllarında gerçekleştirdiği halk buluşmalarını, yeni dönemde vatandaşların ayağına götürdü. Mahalle Buluşmaları programlarının ilki Poyrazköy’de gerçekleştirildi. Köseler, balıkçıların sorunları ile otopark, güvenlik, temizlik ve ATM gibi problemleri çözme sözü verdi.

beykoz_galeri1243

Poyrazköy Mahallesi’nde bir çay bahçesinde gerçekleştirilen Mahalle Buluşmasına Beykoz Belediye Başkanı Mimar Alaattin Köseler’in yanı sıra CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, meclis üyeleri, Poyrazköy Muhtarı Mehmet Kalafat ve ilgili birim müdürleri katıldı.

beykoz_galeri1243 (3)

Toplantıya katılan sakinlerle tek tek selamlaşan Alaattin Köseler, Poyrazköy’de başlayan Mahalle Buluşmalarını hızla Beykoz’un 45 mahallesinde gerçekleştireceklerini belirterek, sonrasında Şok Hizmet programlarıyla mahallelerde belediyenin varlığını hissettireceklerini söyledi.

beykoz_galeri1243 (7)

Muhtarların Yükü Azalacak

Mahalle Buluşmaları ile muhtarların yükünü azaltmayı hedeflediklerini belirten Köseler, “Muhtarlarımızın üzerindeki sıkıntıyı meclis üyesi kardeşlerimizle beraber gerekirse meclis kararıyla gerek yoksa müdürlüklerin bütçesi dâhilinde çözmeye gayret edeceğiz” dedi.

beykoz_galeri1243 (5)

Cami de Okul da Temizlenecek

Poyrazköy sakinlerinin temizlik taleplerini dile getirdiği toplantıda Başkan Köseler; “Camiler de temizlenecek okullar da. Çocuklarımız geleceğimiz. Okullara ihtimam artarak devam edecek” diye konuştu.

beykoz_galeri1243 (1)

Sorunlara en kısa zamanda etkili ve kalıcı bir şekilde müdahale edileceğini vurgulayan Köseler, daha sonra da yeniden mahalle sakinleri ile buluşularak problemlerin çözümü üzerine bilgilendirmeler yapılacağını söyledi.

Köseler ve beraberindekiler, programdan sonra Poyrazköy sahilinde incelemelerde bulundu ve faaliyet gösteren restoran esnafın sorunlarını, taleplerini dinledi. Halk Günlerinin bir sonraki toplantısı 16 Mayıs’ta Riva mahallesinde yapılacak.

beykoz_galeri1243 (2) beykoz_galeri1243 (6)

Kaynak: Beykoz Belediyesi

Kavacık Mah. Fatih Sultan Mehmet Cad. Tonoğlu Plaza No: 3/4 - +90 532 387 73 79 - BEYKOZ - İSTANBUL

Tema Tasarım | AnatoliaWeb