Ana Sayfa Güncel, Manşetler, Siyaset 15 Şubat 2024 339 Görüntüleme

İmamoğlu’nun Beykoz Turu!…

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Çubuklu Silolarında yapımı devam eden yaşam merkezinde başlattığı Beykoz turunu Meydan düzenleme çalışmasını inceleyerek tamamladı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beykoz Çubuklu’da, daha önce akaryakıt deposu olarak kullanılan Boğaz’a nazır silolaların dönüşümü, tadilatı ve restorasyonu şantiyesinde incelemelerde bulundu. Daha sonra Paşabahçe Pazarında vatandaşlarla buluşarak kendisine ve Beykoz Belediye Başkan Adayı Alaattin Köseler’e destek istedi. İlçe Başkanı Mahir Taştan’ın da eşlik ettiği İmamoğlu ve Köseler ikilisi ziyaretlerinin devamında geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden İbrahim Okur’un ailesini ziyaret etti.

IMG-20240215-WA1902

İmamoğlu ve beraberindekiler Beykoz Korusunda işgaliyesi sonlandırılarak İBB tarafından yapımı tamamlanan Kır Bahçesinin açılışını yaptıktan sonra Merkez’de devam eden meydan düzenleme çalışmasını yerinde inceledi.

Ekrem İmamoğlu, Çubuklu Silolar ve Merkez Mahallesindeki çalışmaların Mart ayına kadar tamamlanacağı müjdesini verdi.

IMG-20240215-WA1909

İnceleme gezisi sırasında basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularına da yanıt veren İmamoğlu, “Biz sadece iyileştirmiyoruz, ihya etmiyoruz; kullanım fonksiyonunu da vatandaş lehine tasarlıyoruz. Birkaç insanın mutlu olacağı bir sahada, bu tarz yerler olabilir. ‘Boğaz’a açık bir yeri imara çıkarmak kolay, zor, yapılır mı yapılmaz mı?’ Vallahi bu ülkede birçok şey yapıldı. Bu bakımdan biz, bu tür yerleri, yıllarca böyle metruk duran, geçmişte sadece petrol tankerleri, yakıt tankerleri olarak Petrol Ofisi’nin kullanımına tahsis edilmiş bu alanlar; şimdi kültür, sanat, çocuk, yaşam, kadın, genç ve işte az önce söylediği gibi arkadaşımın hem Anadolu Hisarı hem burası, Beykoz halkı için bir kültür-sanat bölgesi. Bir yanıyla da Beykoz, aynı zamanda bir öğrenci kampüsüne de döndü. Çünkü burada, çok yakın bölgede Marmara Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Beykoz Üniversitesi, Türk-Alman Üniversitesi gibi üniversiteler var. Bütün bunlar aslında yoğun da bir üniversite göçünü buraya taşıyor. Dolayısıyla buralar, Beykoz halkıyla birlikte, Beykoz’u kullanan çok kıymetli öğrencilerimiz için de değerli fonksiyonlara dönüştürüldü. Yine Beykoz’da inşallah hem biz hem inşallah belediye başkanı adayımız Sayın Alaattin Köseler, önümüzdeki dönemde iş birliği içerisinde, güçlü dönüşümleri, kabiliyetli Beykoz projelerini yapmaya devam edeceğiz.”

IMG-20240215-WA1908

İmamoğlu Erzincan’da meydana gelen maden kazasıyla ilgili dönemin Çevre Bakanı ve İBB Başkan Adayı Kurum’u eleştirdi.

ÇED raporunu Çevre ve Şehircilik Bakanlığının onayladığını hatırlatan İmamoğlu, “Yani burada bile insanları yanıltan bir açıklama söz konusu. ÇED raporunun altına, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı imza koyar. O bakımdan, evet kurum görüşlerini toplarsınız ama ondan sonra siz karar verirsiniz. Burada bile hani, ‘Bu karar bize ait değildir’ yorumunu duydum. Çok yanlış. Çevre Şehircilik Bakanlığı, görevini birçok konuda eksik yapmıştır. Son dönemde çevre adına da iyi bir sınav verilmemiştir. Yani daha dün Kanal İstanbul meselesinde, ‘ya-pa-ca-ğız’ diye heceleyen bir akıl, şimdi, ‘Vatandaşın gündeminde olmayan, bizim de gündemimizde yoktur’ diyebiliyor. Ama bu U dönüşlerinin uzağında bir yapı değil, o yapı. Bu U dönüşünün en somut örneğini, dün, Sevgililer Günü’nde yaşadık. Yani ‘Sisi mi İmamoğlu mu’ diyen Sayın Cumhurbaşkanı, dün, Mısır’da, ‘Sevgili kardeşim’ diyerek, 14 Şubat Sevgililer Günü’nde Mısır’ı ziyaret etmiştir. Bu U dönüşüne alışkınız.”

IMG-20240215-WA1907

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Beykoz Belediye Başkan adayı Alaattin Köseler ve CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan ile sabah saatlerinde başlattığı Beykoz turunu, Paşabahçe semt pazarı ziyareti ile devam ettirdi.

IMG-20240215-WA1903

Pazar esnafı ve vatandaşla sağanak yağış altında bir araya gelen İmamoğlu, yurttaşlardan gelen sorunları ve görüşleri dinledi. İmamoğlu ve Köseler’in pazardan sonraki durağı, İBB’nin, var olan özel işletme işgaline son vererek, baştan aşağı yenileyip halkın kullanımına sunduğu İBB Beykoz Kır Bahçesi Sosyal Tesisleri oldu. Tesislerin açılışı nedeniyle; vatandaşlara ekmek arası döner, köfte ve sucuk ikramlarında bulunuldu. İmamoğlu, Köseler ve Taştan, hizmete giren sosyal tesis bahçesinde, sağanağa aldırış etmeyen çok sayıda Beykozlu tarafından karşılandı.

IMG-20240215-WA1910

İmamoğlu, “Bugün Beykoz’dayız. Beykoz’da güzel bir tur yaptık aslında. Paşabahçe’de pazar ziyareti yaptık. Aynı zamanda, Boğaz’ın hemen kıyısındaki siloları bilirsiniz. Yani geçmişten bugüne akaryakıt depoları olarak kullanılan siloları, Petrol Ofisi’ne ait görünen o tankları, belki de dünyada çok özel bir konuma kavuşturuyoruz. Mart ayı içerisinde Beykoza’a ve İstanbul’a kazandıracağız. Birazdan Onçeşme Meydanı’nın inşaatını kontrol edeceğim. Özellikle o keşmekeş halindeki meydanı, inşallah çok nizami ve çok temiz bir meydanı, özellikle sahille buluşma noktasında bütün engellerin kalktığı ve Boğaz’la böyle iç içe çok keyifli bir meydanı sizlerle buluşturacağız. Yine buraya gelmeden, Boğaz’da yine, çok yakın Beykoz merkezine, orada bir bölümde de çok şık bir BELTUR’umuzu da şu anda yapıyoruz. O da Mart ayında bitiyor olacak. Bugün bu dediğim yerleri gezdim. Elbette hizmetlerimiz bunlarla sabit değil.”

IMG-20240215-WA1904

“Burada bir kiracı ya da bir süre sonra işgalciye dönüşmüş bir özel işletme vardı. Onların hukuki süreçleriyle, burayı boşaltma süreçleriyle beraber, uzayan zaman diliminden sonra boşaltıldıktan itibaren, biz burayı ziyarete geldik ilçe başkanımızla birlikte. ‘Bir an önce burayı Beykozlulara, İstanbullulara kazandırmalıyız’ dedik. Arkadaşlarım beni mahcup etmedi. Çünkü ben, ‘Bunu hemen 2024’ün ilk aylarında istiyorum’ demiştim. Bugün itibariyle yoğun çaba, emekle burayı açtılar. Bütün emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Buraya, 2024’ün 31 Mart seçimlerinde Beykoz’daki belediye başkan adayımızı, yol arkadaşımız Alaattin Köseler Başkanımızla geldim. Ona başarılar diliyorum. İnşallah 1 Nisan’da, Beykoz’da iktidar olarak, Beykoz’a uyanacağız. Değerli dostlar; önümüze bakacağız. Çok çalışacağız.”

IMG-20240215-WA1905

“Beykoz’a kent lokantası açacağız”

“Ne yazık ki ekonomik kriz var, insanlarımızın yoksullaştığı bir ortam var. Bu yönüyle de bu yerlerimiz, eğer nefes aldırıyorsa insanlarımıza, ne mutlu bize. Aynen Kent Lokantaları gibi ki 3 tane daha Kent Lokantasını arkadaşlarım hazırlıyor inşallah. Sanıyorum biri Arnavutköy’de. Sultangazi çok yakında açılıyor. Bir tane de Tuzla’da var. Beykoz’a da inşallah açacağız. Burada dört tane de üniversitemiz var. Onun için onlar için de açacağız.”

IMG-20240215-WA1901

İmamoğlu ve Köseler’in Beykoz turu, Onçeşme Meydanı alan düzenleme incelemesiyle son buldu.

IMG-20240215-WA1900

Kavacık Mah. Fatih Sultan Mehmet Cad. Tonoğlu Plaza No: 3/4 - +90 532 387 73 79 - BEYKOZ - İSTANBUL

Tema Tasarım | AnatoliaWeb