Ana Sayfa Güncel, Manşetler, Siyaset 14 Mart 2018 4311 Görüntüleme

Düzgün; “NUN Okulunun ruhsatı iptal edilsin…!”   

CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, ilçe merkezinde düzenlediği basın toplantısında, “Beykoz Belediyesi hiç beklemeden NUN okullarının ruhsat ve projelerini iptal etmelidir” dedi.

Beykoz Belediyesi Meclis üyeleri Cavit Gül, Hakkı Emanet, Süleyman Kılıç ve Aydın Habil’in yanı sıra İlçe Yöneticilerinde yer aldığı toplantıda, Av. Taner Kazanoğlu’nun 12. İdare Mahkemesi’nde açmış olduğu davada sonuna kadar gittiklerini ifade ederek, “biliyorsunuz biz daha önce CHP’li Meclis Üyeleri olarak suç duyurusunda bulunmuştuk” şeklinde konuştu.

DSC_0018

Beykoz Cumhuriyet Savcılığı’na yapmış oldukları suç duyurusuna ilişkin kendilerine her hangi bir cevap ulaşmadığını ve bunun tutulacak bir tarafı olmadığını söyleyen Aydın Düzgün,“Mahkeme, ‘Türk Milleti adına’ diyerek kararına başlıyor.” ifadelerine yer verdi.

Aydın Düzgün mahkeme kararında şu ifadelerin yazıldığını söyledi:

“Uyşmazlığın niteliği gereği teknik yönden bilirkişi incelemesi mahkememizce taşınmaz mahallinde yapılan keşif ve bilirkişi incelemesi sonucunda düzenlenen 11.08.17 tarihinde sunulan bilirkişi raporunda özetle Bakanlık makamının 11.05.2015 tarih 5472 sayılı oluru ile 544 sayılı KHK’nın 13/A maddesi uyarınca 1/5000’lik nazım imar planı 1/1000 ölçekli koruma imar planına dava konusu 355 ve 356 parsellerin ikinci derece doğal sit alanları içerisinde özel eğitim tesisi, Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Yüksek Kurulu doğal sit kullanma koşullarıyla ilgili ilke kararında turizm-yatırım ve turizm-işletme belgeleri turistik tesisleri ile hizmete yönelik yapılar dışında herhangi bir yapılaşmaya gidilemez.”

 DSC_0007

Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Yüksek Kurulu, ‘burada eğitim tesisi yapamazsın diyor’, bakanlık, özel eğitim tesisi diye kendini savunuyor” şeklinde konuşan Aydın Düzgün, “niye bunu söylüyorum? Bilerek yapıyorlar. Söylüyor ya  bin lira zarar ettik. Bilirkişi bunun dışında bir rapor yazamaz ki.” dedi.

“Beykoz ilçesi sınırları içinde ve Beykoz Belediyesi yetki alanında kalan yerlerde, parsel büyüklüğü en az bin metre maksimum tahsisi 0,10 kat 0,20 en fazla da 2 kat yapılabilir” ifadelerine yer veren Düzgün, “orada 4 kattan aşağı bina yok. Bunu ben söylemiyorum. Bir binanın taban alanı 200 m²’yi asla geçemez diyor” dedi.

DSC_0022

Başkan Düzgün, “CHP Yönetimi olarak sesleniyorum. Artık bu binaların yapımına neden olan imar planları iptal olduğuna göre Beykoz Belediyesi, hiç beklemeden ruhsat ve projeleri iptal etmelidir. Biz bunun takipçisi olacağız. Eğer iptal etmezlerse yine suç işlemiş olacaklar. Bilgileri bende, bu konuda gereğinin yapılacağını düşünüyorum” dedi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Kavacık Mah. Fatih Sultan Mehmet Cad. Tonoğlu Plaza No: 3/4 - +90 532 387 73 79 - BEYKOZ - İSTANBUL

Tema Tasarım | AnatoliaWeb