Ana Sayfa Güncel, Manşetler, Siyaset 8 Aralık 2014 2503 Görüntüleme

DELEGE, ŞEVKET ARIKAN DEDİ!..

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı Olağanüstü Kongresi yapıldı. Delege, Şevket Arıkan’ı yeniden ilçe başkanı seçti.  Üç adayla gidilen kongrede;  Şevket Arıkan 145, Aydın Düzgün 124 ve Gökhan Taneri Vural 15 oy aldı.

İlhan Oğuz’un Divan Başkanlığını yaptığı Olağanüstü Kongrede 302 delege hazirun cetveline imza attı.

CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt ve CHP İl Yöneticilerinin de katıldığı kongre; Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Blok listeyle seçimlere gidilmesi ekseriyetle kabul edildi.

Çekilen kura neticesinde, ilk konuşmayı yapan Şevket Arıkan, “Genelde ve yerelde partimin iktidar olması tek arzumdur. Benim ne milletvekilliğine ne de belediye başkanlığına adaylığım yok. Yönetici arkadaşlar bir toplantıda istifamı istediler. Bu istifayı reddettim. Bana bu görevi kongre verdi.  Genel Merkezdeki ağabeylerine sesleniyorum, bu kararı siz değil kongre verecek. Benim delegem yok, partinin delegesi var” dedi.

Gökhan Taneri Vural lehine adaylıktan çekildiğini söyleyen ikinci konuşmacı İsmail Gürkan, “Çok eski yöneticiler hala burada iktidara oynuyor. Delegeler, gençliğe dönelim” dedi.

Aydın Düzgün, “Hırsızın hiç suçu yok mu. İş buraya geliyor. 16 arkadaş çarşaf listeyle seçildi. 9 arkadaşım yönetime girdi. Bu delegelerin 4/3 nün oyunu alan bu arkadaşlar Şevket Arakın’a istifa et demiş. Birleştiricilik rolünü yapamadı. Kötü bir yönetici, insanların gözüne baka baka çok güzel yalan söylüyor. Örgütünü, partisine hesap veremeyen başkan, halka da hesap veremez. AKP’li bir Belediye Başkanının koltuğuna sığınan bir Başkan istemiyorum” dedi.

Son konuşması Gökhan Taneri Vural, “Yönetim adam yerine konulmadı. Bize hakaret edilmesini önle dedik, önleyemedi.  İstifa et dedik.  Ben çocuklarımızın, hepimizin çocukları için buradayım.  Özgürlük için yola çıktım, köleliği kabul etmiyorum. 2015 genel seçimlerinden Beykoz’dan başarı umudu bekliyoruz. Korku yok, mücadeleye yürekten inanıyoruz. Taşın altına kafamızı koymuşuz. Pırıl pırıl bir yönetim listesi yaptık. Önceliği gençlerden yana kullandık” dedi.

Verilen kısa bir moladan sonra oy kullanımına başlanıldı.  Saat 17.00 de sandıklar açıldı, oy pusulaları ayrıldı.

Çıkan Sonuç;

Şevket Arıkan: 145, Aydın Düzgün 124, Gökhan Taneri Vural: 15, Geçersiz:7

Bu sonuçtan sonra Divan Başkanı İlhan Oğuz, adayları sahneye davet etti.  Sahneye, Şevket Arıkan ve Gökhan Taneri Vural geldi.  Aydın Düzgün’ün ise salondan ayrıldığı söylendi.

Yeniden CHP Beykoz İlçe Başkanlığına seçilen Av. Şevket Arıkan yaptığı teşekkür konuşmasında, “Sevgili arkadaşlar, Sevgili Cumhuriyet Halk Partililer bugün bu olağanüstü kongremiz, Beykoz’da yaşadığımız bir sıkıntıyı çözmüştür, tedavi etmiştir. Katılan, oylarıyla destek veren tüm delege arkadaşlarımıza önce demokratik görevlerini yerine getirdikleri için teşekkür ediyorum. Önemli, olanı şudur: Biz siyaseti asla kendimize kartvizit olsun diye yapmıyoruz! Asla malvarlığımızı yükseltmek için yapmıyoruz. Siyaseti biz, ülkemizin içinde yaşadığı sorunları, sıkıntıları yerelde kendimiz ve yukarıya doğru partimize destek vermek üzere yapıyoruz. Bu bizim kişisel meselemiz değildi. Ben burada birçok arkadaşıma şu sözü verdim: Eğer sandıktan başka bir aday arkadaşım çıkarsa, Sayın Muharrem İnce’nin Kurultay’da Sayın Genel Başkanımıza söylediğini söyleyecektim. Diyecektim ki: ‘Sayın Genel Başkanla biz bir saat önce rakiptik. Şimdi kendisi benim İlçe Başkanımdır. Ceketimi ilikliyor ve Sayın İlçe Başkanımın emrinde olduğumu ilan ediyorum’ diyecektim. Bunu Aydın Düzgün’e burada söyledim. Dedim ki: ‘Gidersen seni şikâyet edeceğim’ dedim. Grupta Aydın Düzgün’le öpüşeceğim. Kucaklaşacağım. Bağrıma basacağım. Asla bırakmayacağım. Bu partide kaybedecek, yok sayacak, ötekileştirecek bir tek insanımız bile yoktur bizim arkadaşlar… Bana dargın olunabilir. Bunların hepsi, az önce açıklanan seçim sonuçlarıyla geride kalmıştır. Önümüze bakacağız. Ufkumuza bakacağız. İlde yeni bir yapılanmamız olacak: Eski bir Genel Başkanımız, İl Başkanı olacak. Oraya katkı sunacağız. Bizden Beykoz’dan istenileni yapacağız. Altı ay dediğimiz, bir çırpıda geçiyor. Altı ay sonra mutlaka Genel Seçimlerde bu bölgeden Milletvekili sayımızı artırarak ve en kötü olası ihtimalimiz bir Koalisyon Hükümeti’nde yer alacak Bölge Bakanlarımızla yeniden geleceğiz. Ben çok teşekkür ediyorum katılımlarınız için” dedi.

07.12.2014 Pazar günü, Beykoz Çubuklu Mahallesi Kenan Başaran Düğün Salonunda yapılan CHP Beykoz İlçe Olağanüstü Kongrede, İlçe Başkanlığına seçilen Av. Şevket Arıkan’ın Yönetim Kurulu Asil Üye Listesi:

Başkan Şevket Arıkan

1- Mustafa Al

2- Haluk Durmuşoğlu

3- Zehra Ekinci

4- Erhan Ekiz

5- Müzeyyen Eren

6- Veli Gümüş

7- Betül Kozanoğlu

8- Selami Özçelik

9- Efe Özdemir

10- Kenan Özdemir

11- Hasan Özyurt

12- Türkan Sağlam

13- Cemal Sataloğlu

14- Keziban Üreyil

15- Hüsnü Yahşi

16- Gülsüm Yılmaz

Yorumlar

Yorumlar (1 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

  • M.Talat KARASAKALOĞLU :

    08 Aralık 2014-15:24

    Bu yeni görev tazelenmesiyle Beykozda Muhalefet görevi artık yerine getirilmelidir. Ortalık yosuzluk ve usulsüzlükten geçilmiyorken CHP ye yapılan suçlamalara gereken cevaplar acilen verilmelidirç

Tema Tasarım | AnatoliaWeb