Ana Sayfa Güncel, Manşetler, Siyaset 24 Mayıs 2023 780 Görüntüleme

Binali Yıldırım Beykoz’a geldi!…

27 Mayıs Cumartesi günü Beykoz’da miting programı olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önce AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım Cumhur İttifakı’nın bileşenleri ile bir toplantı yaptı.

Eski Başbakan AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım Beykoz’da Cumhur İttifakı’nı oluşturan siyasi partilerin ilçe yönetimleri ile bir araya geldi.

WhatsApp Image 2023-05-24 at 20.05.24 (1)

Beykoz Belediyesi Alibahadır Kemankeş Restoranda düzenlenen programa, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, MHP Beykoz İlçe Başkanı Emre Çömlekçi, Yeniden Refah Partisi Beykoz İlçe Başkanı Mikail Akyıldız, BBP Beykoz İlçe Başkanı Masum Ustabaşı, Beykoz Belediyesi Meclis üyeleri ve bazı muhtarlarda katıldı.

Toplantıda kısa konuşmalarla 28 Mayıs 2023 günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı 2. Tur seçimlerine vurgu yapan ilçe başkanları seçimden zaferle çıkacakları inancını dile getirdi.

WhatsApp Image 2023-05-24 at 20.05.25 (1)

Beykoz’a yakışır şekilde seçimleri sonuçlandıralım

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Dilmaç, “biz Beykoz Cumhur İttifakı teşkilatları olarak 14 Mayıs’ta yapılmış olan seçimde üzerimize düşeni yerine getirdik ama yirmi 28 Mayıs gerçekten bizim için çok önemli” ifadelerini kullandı.

“14 Mayıs’ta ortaya koymuş olduğumuz performansın üzerine koyarak inşallah yine 14 Mayıs’ta oylarımıza ve seçmenimize nasıl sahip çıktıysak bu aynı duyarlılığı sizlerden bekliyorum” diye konuşan Hanefi Dilmaç, “28 Mayıs’ta, Beykoz’a yakışan bir şekilde inşallah seçimleri sonuçlandıralım.” dedi.

27 Mayıs Cumartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Beykoz’a gelecek olmasına da değinene Dilmaç, “Cumhur İttifakı üyeleri olarak kendimize yakışan karşılamayı Cumhurbaşkanımıza yapmamız lazım. Ben o anlamda sizlere güveniyorum. En iyi şekilde ağırlayacağımıza inanıyorum.” cümlelerine yer verdi.

WhatsApp Image 2023-05-24 at 20.05.25 (2)

28 Mayıs bir Kader seçimidir

MHP Beykoz İlçe Başkanı Emre Çömlekçi’de konuşmasında, 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerini bir kader seçimi, istikbal seçimi, istiklal seçimi olarak nitelendirdi.

Çömlekçi, “bu seçimde kararlılığımızı aynı 14 Mayıs’taki gibi ortaya koyacağız. Ve Cumhur İttifakı’nı muzaffer kılacağız. Rabbim birlik beraberliğimizi daim kılsın. Vatanımızı, milletimizi her türlü kazadan, beladan, musibetten muhafaza etsin” dedi.

Yeniden refah Partisi Beykoz İlçe Başkanı Mikail Akyıldız’da 14 Mayıs öncesi parti olarak çok güzel çalışmalar yaptıklarını dile getirerek, “28 Mayıs’ta çok güzel bir oyla evvel Allah sizlerin destekleriyle Cumhurbaşkanımızı tekrar seçeceğiz” dedi.

WhatsApp Image 2023-05-24 at 20.05.25 (3)

Mikail Akyıldız, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a oy vermek için Belçika’dan bir arkadaşının geldiğini ve onu almaya gittiği için toplantıya geç kaldığını dile getirdi.

Beykoz’da destek istediğimiz seviyede olamadı

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’da konuşmasında, eski başbakan Binali Yıldırım’ın Beykoz’a gelişinin son derece mutluluk verici bir olay olduğunu ifade ederek, “biz Cumhur İttifakı ve Beykozlular olarak çok güzel bir destek verdik ama tam arzu ettiğimiz noktada olamadı.” dedi.

Başkan Aydın seçimlere Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek olmak amacıyla Kazakistan’dan Beykoz’a gelenlerin olduğunu ifade etti.

WhatsApp Image 2023-05-24 at 20.05.25

Millet İttifakı hayal kırıklığına uğrayacak

Millet İttifakı’nın 28 Mayıs’taki Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçiminden hayal kırıklığı ile ayrılacakları iddiasında bulunan Binali Yıldırım, “Şurada 3 günlük ömürleri var, ne yaparlarsa yapsınlar, niyet hayır, akıbet hayır… Biz bu ittifaka menfaat ittifakı diyoruz, seçimi kazanmak için yapmadıkları iş, atmadıkları takla yok.” dedi.

Binali Yıldırım şöyle devam etti: “Önüne geleni Cumhurbaşkanı Yardımcısı ilan etmekteler… Ortada bir tuluat bir tiyatro var… Aynı torbada olanları Pazar günkü ikinci turun ardından torbanın ağzını da bağlayıp göndereceğiz. Pazar günü yeni bir destan yazacağız ve öyle yarım, 1 puan farkla değil 50+10 ile seçimi kazanacağız.”

WhatsApp Image 2023-05-24 at 20.05.26 (1)

Binali Yıldırım, “Cumhur İttifakımızda muazzam bir uyum var ve bu uyumu vatandaşlar görüyor, bizde pazarlıklar yok, bizim meselemiz memleket meselesi… Güvenin olmadığı yerde hiçbir şey olmaz, 20 yıldır başardıklarımızın ardında güven, istikrar ve bunun yanında da milleti ile dertlenen bir isim, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan var. Elhamdülillah bugün terör ülke gündeminden düşmüştür, es kaza gelseler Allah korusun neler olacağını görüyorsunuz. 21.Yüzyılın Türk Dünyasının yüzyılı olmasını isteyen bir dünya Liderimiz var. Bu Pazar günü Millet İttifakının sergilediği komedi İnşallah sona erecek, Avrupası, Amerika’sı, Fetö’sü ve bölücü terör örgütü olarak Recep Tayyip Erdoğan gitsin diye bir araya gelseler de, taraf olsalar da başaramayacaklar. Pazar gününe kadar daha çok çalışacağız, daha fazla gayret sarf edeceğiz, rehavete kapılmayacağız… Seçim sandıkta kazanılır, sandıkta kaybedilir, onun için sandıklara sahip çıkacağız, seçimi açık ara kazanacağız bundan zerre kadar şüphemiz yok” dedi.

WhatsApp Image 2023-05-24 at 20.05.26 (2) WhatsApp Image 2023-05-24 at 20.05.27 WhatsApp Image 2023-05-24 at 20.05.26 WhatsApp Image 2023-05-24 at 20.05.26 (3)

Kavacık Mah. Fatih Sultan Mehmet Cad. Tonoğlu Plaza No: 3/4 - +90 532 387 73 79 - BEYKOZ - İSTANBUL

Tema Tasarım | AnatoliaWeb