Ana Sayfa Güncel, Manşetler, Siyaset 21 Eylül 2021 351 Görüntüleme

BEYKOZ KULÜPLER BİRLİĞİNDEN BEYKOZ KAYMAKAMLIĞINA ZİYARET VAR!…

Beykoz İlçesi Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği ( BİSK ) geçtiğimiz haftalarda yapılan Genel Kurul sonrasında ziyaretlerine ilçe Protokolünün en üst makamından, Kaymakamlıktan başladı.

Asım Özdemir Başkanlığındaki Beykoz Kulüpler Birliği Yönetim ve diğer ilgili birimlerinin temsilcilerinin katıldığı Yeni Yönetim ziyaretinde Kulüpler belirli bir zaman diliminde olması gereken ziyarette karşılarında dertlerini dinleyen bir Kaymakam Hanım bulunca Esengül Korkmaz Çiçekli’yi adeta dert bombardımanına tuttu!

Kaymakamlık Makamındaki 1 saat kadar süren görüşmede başta Kulüpler Birliği Başkanı Asım Özdemir ve diğer söz alan spor kulüp temsilcileri önemli bir misyon, rol üstlenmelerine karşın adeta üvey evlat muamelesi görmekten dert yandılar.

Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli ise daha önceki görev yaptığı yerlerde spor kulüpleri ile olan durumlara ait örnekler verirken tam bir fikir jimnastiği de toplantı salonuna hakim oldu.

WhatsApp Image 2021-09-20 at 20.59.23

KAYMAKAM ÇİÇEKLİ ” KULÜP SAYILARI ACABA FAZLA MI? ”

Asım Özdemir Başkandan aldığı Kulüp Sayılarını hatırlatıp ” Acaba fazla mı? aynı mahallede, yakın yerlerdeki spor kulüpleri zor duruma gelmiş ise bir birleşme söz konusu olmaz mı? ” görüşünü ortaya atan Kaymakam Çiçekli’nin bu yorumu kulüp temsilcilerinden olumlu karşılık bulmadı aksine bazı katılımcılar, ” Beykoz Belediyesinin Kuruluşundan ( 1984 ) bile eski kulüplerimiz varken hele ki Spor Kulüpleri olarak ülkemizde ve ilçemizde yaşanan olumsuz görüntüler sigara ve madde kullanımı, içki içimi varken, bu ufak yaşlara kadar inmiş iken kulüplerin bu anlamda çok daha güçlü desteklenmesi gerektiği kanaatindeyiz. Bu konuda çok dertliyiz. Özellikle Pandemi sürecinde yaşanan sıkıntılar daha da katlandı ” mesajını verdiler.

Beykoz Belediyesinden daha fazla destek beklediklerinin altını çizen ve Kaymakam Çiçekli’ye bu görüşlerini aktaran Kulüp temsilcileri, ” Tamam Beykoz Belediyesi Spor okulları ile bir hizmet sunmakta ama bizler her mahallede yer alan spor kulüpleriyiz. Bu anlamda her mahalleye yetişmeleri de mümkün olamaz. Bu anlamda bizler destek görmek istiyoruz. ” görüşünü ilettiler.

Beykoz İlçe Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli Beykoz’da sportif faaliyetlerin dikkat çektiğini söylerken, ” Özellikle son yapılan etkinlikler ile gerek Bisiklet gerekse de su sporları olarak önemli gelişmeler kaydettiğini bu anlamda bu iki spor dalının da ön plana çıktığını söyledi.

WhatsApp Image 2021-09-20 at 20.59.23 (2)

ÖZDEMİR, ” BELEDİYE BÜTÇELERİNDEN SPORA AKTARIM VAR OLMASINA DA…”

Beykoz’da Futbol dışında diğer spor dalları ile de uğraşan mesela su sporları ile uğraşan bir kulüp olup olmadığını da soran Kaymakam Çiçekli’ye bu spor dalları ile uğraşan kulüplerin de Beykoz’da bulunduğunu söyleyen BİSK Başkanı Asım Özdemir, ” Mesela Beykoz SK, Anadoluhisarı İdmanyurdu ve Paşabahçe gibi kulüplerimiz geçmiş yıllarda Basketbolda 1.Ligde mücadele ettiler, A.Hisarı İdmanyurdu Bisiklet Branşında yıllarca başarı ile temsil edildi. Beykoz’da sorduğunuz tenis ile ilgili iki ayrı spor kulübümüz mevcut. Masa Tensinde de Cumhuriyet Köy Spor Kulübümüze de faaliyette bulunmakta. Biz imkan olan her ölçüde her spor dalında var olmak istiyoruz ancak kulüplerin durumu ortada. Bahsettiğiniz Belediye Bütçesinden Spor Kulüplerine yardım için bir kaynak aktarımı olabilir mi yasal mevzuatta bu var mı görüşünüze şunu demek isterim çıkan yasa ile Belediye bütçelerinden spor kulüplerine bütçelerinden pay ayrılmış durumda. Öte yandan kulüp sayısı fazla mı denirse, sayın bakanımız her mahalleye bir spor kulübü kurulması talebinde bulunmuştu. İlçemizdeki her spor kulübümüze kendi gücü kuvveti oranında hizmet verme gayretinde, gençlere, çocuklara spor yapmaları için adres teşkil etmekte. Bugün Beykoz’da maalesef 1 tane spor salonumuz var, Okul Spor Salonlarını sayamıyoruz, oralarda ücretli spor eğitimleri verenler kiralayarak salonu kapatmış durumda, okul idarecileri de gelir geliyor diye kendi açılarından haklı, hem bakım, kullanım personel gibi masrafları da olacaktı ilçedeki spor kulüplerine salon sporları için tahsis edilse. Kulüplerimiz spor salonu olmadığı için mecburen futbol ağırlıklı bir bakış açısına sahip olmaktalar. ” diye konuştu.

BİZLERİ ÜVEY EVLAT OLARAK GÖRÜYORLAR

Toplantıda söz alan bazı kulüp temsilcileri gerek kulüp, gerekse tesislerdeki acil gereksinimler, tadilatlar için kapısını çaldıkları Beykoz Belediyesinden olumlu dönüş alamadıklarından dert yanarlarken, ” Beykoz Belediyesi kendi bünyesindeki spor müdürlüğü vasıtası ile birçok spor dalında faaliyette bulunuyor ancak bizlerin dertlerine bakan eden yok, çok basit taleplerimize bile karşılık bulamıyoruz. Bir anlamda kendi bünyeleri dışındaki sporcular kulüpler üvey evlat muamelesi görmekteler. Biz ilçe spor kulüplerine bakış açısını iyi bulmuyoruz. Oysa el birliği ile çocuk ve gençler için birçok ortak paydada buluşabiliriz ” serzenişinde bulundular.

Toplantının sonunda Beykoz Kulüpler Birliği Başkanı Asım Özdemir Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli’ye beraberinde getirdikleri bir buket çiçeği takdim ettiler. Toplantı öncesinde ise Beykoz İlçe Spor Kulüplerinin mevcut durumları, görüş ve taleplerine içeren bir dosya Çiçekli’ye sunuldu. Sunulan Dosyada şu konular üzerinde duruldu ve aktarımda bulunuldu….

Bildiğiniz üzere Spor Kulüplerimiz gönüllülük esasına göre faaliyet gösteren ve çoğu zaman çocuklarımızın sporun içinde olmaları için yöneticilerin kendi ceplerinden oluşturdukları bütçelerle ayakta durmaya çalışmaktadır. Pandemi dolayısı ile maddi ve manevi sıkıntılarımız artmıştır. İlgili kurumların bu özverili çalışmaları desteklediğini görmek en doğal beklentimizdir. İlçemizin en önemli STK’sı olan Beykoz Amatör Kulüpleri Destekleme Derneği ilçemizde bulunan kulüplerimizin taleplerini iletmek üzere makamınıza gelmiştir.

– Pandemi nedeni ile Sporun içinde olan Antrenörlerimiz ve sporcularımızın yardıma ihtiyaçları olup İhtiyaç sahibi kişilerin kulüpler tarafından tespit edilerek yardımların düzenlenmesi gereklidir.

İlçemizde bulunan Kadınların spora teşvik edilmesi ve desteklenmesi gerekmektedir. İlçemizde sadece Rüzgarlıbahçe Kulübümüzde kadın futbol takımı mevcut olup kadınların ve kız çocuklarımızın spora yönlendirilmesi ve desteklenmesi için ilgili kurumlarla beraber program ve etkinlikler yapılmalıdır.

– İlçemizde bulunan Marmara Üniversitesinin kaldırılması söz konusu olup bu durumun Beykozumuzun Ekonomisine, Sporuna. Kültüründe ve tarihinde önemli zararları olacaktır. Böyle bir işlem yapılırsa Beykozumuzun sporcu yetiştirmesi de sıkıntılı olacaktır. Ayrıca Üniversitemiz Beykoz halkının rahatça spor yapabildiği bir yer olup halkımızın spor yapması için kullanılan yerler azalmış olacaktır. Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi varlığı ile bölgeyi kucaklayan akademik bir yapı olup, Mevcut yerinde faaliyetlerine devam ettirilmesi tüm Beykoz halkının arzusudur.

WhatsApp Image 2021-09-20 at 20.59.23 (1)

Amatör spor yapan kulüplerimizin ilçe dışı şehir dışı müsabakalarında araç tahsisi ve konaklamaları için desteğe ihtiyacı vardır. ( Bütün Spor Branşları İçin )

– Malzeme Yardımı Yapılması ( Bütün Spor Branşları İçin )

– Spor yapan gençlerimizin teşvik edilmesi ve onların ödüllendirilmesi ( Bütün Spor Branşları İçin )

– Spor Kulüplerimizin çocuklarımızın spora teşvik edilmesinde önemli katkıları vardır. Unutulmamalıdır ki açılan her kulüp çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmaktadır. Sosyal, kendine güvenen, bilinçli, ekip çalışması yapabilen bireyler olmaktadırlar. Bu nedenle Kulüplerimizin tesisleşme çalışmalarının desteklenmesi sporun en ileri düzeylere ulaşması gerektiği malumlarınızdır.

Spor Kulüplerimizin tesislerinin bakım onarımlarının yapılması için ilgili birimlerle bilgi verilmesi gerekmektedir. Bildiğiniz üzere pandemiden çıkan kulüplerimizin maddi olanakları azalmış olup tesislerin onarılması için bütçe oluşturulamamaktadır.

– Amatör Kulüplerimizin spor tesislerinin çevre aydınlatmalarının yapılarak aydınlatmaların şehir şebekesine bağlanması geceleri tesislerin etrafı karanlık olduğu için vatandaşlar için güvenlik riski oluşturmaktadır.

– Emniyet Birimlerimizin kulüplerimizle ortaklaşa hareket ederek gerekli tedbirlerin alınması uygulamalar konusunda kulüplerimizin bilgilendirilmesi

– İlçe Spor Müdürlüklerimizle koordineli olarak çalışılmalı, spor kulüplerimizin isteklerinin karşılanması için çalışmalar yapılmalıdır. (Bütün Spor Branşları İçin )

– Gençlerimizin spora yönlendirilmesi için okullarla koordineli çalışılmalıdır.

– Okulların ve Üniversitelerin Spor alanlarının Kulüplerimizin kullanımına açılması için gereken girişimlerin yapılması gerekmektedir. (Bütün Spor Branşları İçin )

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Spor-Giyim-Fotograf-Banner-Genis-Gokdelen-Reklam-2.gif
Tema Tasarım | AnatoliaWeb