Ana Sayfa Güncel, Manşetler, Siyaset 3 Kasım 2022 618 Görüntüleme

Beykoz Belediyesi Kasım 2022 Kültür programları!…

 

Beykoz Belediyesi Kültür Müdürlüğü Kasım ayında yapılacak programların akışını açıkladı.

Çocuklar, gençler ve büyükler için her kesime hitap edebilecek programların yer aldığı akışta, Kur-an’ı Kerim ve ilahilerde var.

 

ÇOCUK TİYATROSU

hayallerin-gercek-olsun

 5 Kasım Cumartesi Saat: 13.00 (Soğuksu Yücel Çelikbilek Kültür Merkezi)

 

HAYALLERİN GERÇEK OLSUN

 

Hey çocuklar! Siz hiç içinden sirk çıkan tiyatro gördünüz mü? Bizim oyunumuzun içinden sirk çıkıyor! Danslar, jonglör, illüzyon ve balon gösterisi, kukla ve daha birçok sürpriz bu oyunun içinde sizleri bekliyor. Hayaller ülkesinde prensesler ve kral mutlu bir hayat sürer. Fakat dünyanın bir ülkesinde mutsuz çocuklar ve insanlar vardır. Onların mutsuzlukları hayaller ülkesini etkilemektedir. Prenses hayaller ülkesinden bir çocuğu getirtip onu mutlu etmeyi ve o mutluluğu tüm dünyaya yaymayı teklif eder. Oyun başlar ve sahne mutsuz çocuğun hayali olan sirke dönüşüverir.

cizmeli-kedi

6 Kasım Pazar Saat: 13.00 (Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi

 

ÇİZMELİ KEDİ MÜZİKALİ

 

Geçmiş zamanda ülkenin birinde bir değirmenci ve üç oğlu yaşar. Değirmenci büyük oğluna değirmeni, ortanca oğluna eşeği, küçük oğluna da kedisini miras bırakır. Küçük oğlu kendisine bir kedinin miras kalmasından pek memnun olmaz. Kedi bunu duyar ve hemen sahibinden bir çift çizme ister. Zekâsını kullanan kedi, sahibine hiç de değersiz bir miras olmadığını kanıtlamak için zorlu bir göreve hazırdır. Genç delikanlıyı zengin yapmak. Bunun için büyük bir yarışmada kötülüklerle dolu Albazar’a karşı amansız bir mücadelede bulur kendini. Delikanlı ise haberi olmadan zeki kedisi tarafından bu maceralı oyunun içine sürüklenmiştir.

 

12 Kasım Cumartesi Saat: 13.00 (Soğuksu Yücel Çelikbilek Kültür Merkezi)

ari-maya

ARI MAYA

 

Maya ve Willy, okullarından yeni mezun olmuş minik arılardır. Ancak onların büyüdüğüne kimse inanmamak-tadır. İki kafadar herkesin büyüdüklerine inanması için plan yapar. Amazon’a gidip yıllardır kimsenin görmediği Beyaz İnci’yi kendi ormanlarına getirirlerse herkes artık onların büyüdüğüne inanacaktır. Amazon’a giden yolda türlü zorluklarla mücadele eden Maya ve Willy için asıl tehlike pek yakındadır. Beyaz İnci’yi ormanların en güçlü ve en tehlikelisi canlısı Örümcek Toyo korumaktadır.

 

13 Kasım Pazar Saat:13.00 (Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi

kurbaga-prens

KURBAĞA PRENS

 

Sarayın birinde, kendi güzel ama biraz huysuz bir Prenses yaşamaktadır. Bu Prenses, arkadaşlarına, saray çalışanlarına ve hatta oyuncaklarına bile kaba davranmaktadır. Aslında gerçek bir arkadaşa sahip olmayı çok istemekte ama bencilliği ve kabalığı yüzünden bunu bir türlü başaramamaktadır. Bir gün, Kral olan babası, Prenses’e aile yadigârı, sihirli bir top hediye eder. Bu topun, yürekten dilenen dilekleri gerçekleştirebileceğini söyler. Ancak dileklerin gerçekleşebilmesi için çaba göstermek gerektiğini yoksa topun bir işe yaramayacağını da ekler. Prenses, babasının söylediklerini neredeyse hiç dinlemez ve topuyla oynamak için bahçenin yolunu tutar.

 

15 Kasım Salı Saat:13.00 (Soğuksu Yücel Çelikbilek Gençlik Merkezi)

karagoz-balikci

KARAGÖZ BALIKÇI

 

Hacivat, işsiz Karagöz’e balık tutması için akıl verir. Kendi yaptığı sandalla denize açılan Karagöz, farklı deniz canlıları ile karşılaşır. Bu karşılaşmaların gölge perdesinde eğlenceli ve fantastik bir şekilde anlatıldığı “Karagöz Balıkçı”, Geleneksel Karagöz’ün klasik oyunlarından biri olan “Balık” oyunu temel alınarak; dildeki komiğin görsel karşılıklarıyla yeniden yazıldı.

 

16 Kasım Çarşamba Saat:13.00 (Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi)

hoppa

HOPPA

 

Karagöz Sanatçısı: Nazım Öney Olcaytu Karagöz ve karısı arasında geçen münakaşa sonucu boş bir sandık perdenin orta yerine düşer. Hoppa isimli yavru bir kedi de bu sandığın içine girer, çıkamaz. Kedinin sahibi Sümbül Hanım ise Hoppa’yı kurtarmak için Hacivat Çelebi’den yardım ister. Hacivat da kediyi kurtarmak için başta Karagöz olmak üzere bütün mahalleliye haber verir; ancak kediyi kurtarmak için sandığa giren kimse dışarı çıkamaz. Çünkü sandıktaki yavru kedi beklediklerinden biraz daha farklıdır.

 

 

19 Kasım Cumartesi Saat: 13.00 (soğuksu Yücel Çelikbilek Kültür Merkezi)

hazine-adasi

HAZİNE ADASI

 

Martin’in en büyük hayali denizci olmaktır. Bir gün dünyanın en ünlü denizcisi Kaptan Korsan’ı görmek için limana gelir. Tayfalara yakalanmamak isterken saklandığı fıçıyla birlikte gemiye yüklenir. Kaptan Korsan’ın gemisi Barbaros Hayrettin Paşa’nın hazinesini bulmak için denize açılır ancak büyük bir fırtınaya yakalanır. Fırtınadan sonra gözlerini Hazine Adası’nda açan Kaptan Korsan’ı, Kanca El kurduğu tuzakla esir alır ve bin bir zorlukla elde ettiği hazine haritasını ele geçirir. Tüm olanları gören Martin, Kanca El hazineyi bulmaya gidince fıçıdan çıkar ve Kaptan Korsan’ı kurtarmaya karar verir. Bu zorlu yolculukta Martin’in yardımınıza ihtiyacı olacak.

 

20 Kasım Pazar Saat:13.00 (Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi)

 agustos-bocegi

KAHRAMAN AĞUSTOS BÖCEĞİ

 

Kahraman Ağustos Böceği ve onun hikâyesi. Bu oyunumuzda Kahraman Ağustos Böceği mucittir. Orman halkının yaşamını kolaylaştırmak için yeni icatlar yapar. Karıncaların yüklerini daha hızlı ve daha az yorularak taşımalarını sağlayabilecek bir araç-Tekerlekbus, kaplumbağanın daha hızlı yol alabilmesini sağlayacak bir süper kaykay ve niceleri. Ama icatları orman sakinleri tarafından pek hoş karşılanmaz ve Kahraman Ağustos Böceği dışlanır.

 

26 Kasım Cumartesi Saat:13.00 (Soğuksu Yücel Çelikbilek Gençlik Merkezi)

sev-dunyayi

SEV DÜNYAYI

 

Oyunumuz; ıssız bir adada geçer. Bir Kızılderili kabilesi bu adada yaşamaktadır. Büyük reis Oturan Boğa, kızı RAMONA, KİTY, PİTY ve Büyük Reis’in muhafızları Posbıyık ve Kabasakal burada yaşarlar. Herkes Büyük Reis’ten çok korkmaktadır. Gemi kazası sonucu Can adında bir gencin bu adaya düşmesiyle, Can RAMONA, KİTY ve PİTY için umut olur. Can hem bu ıssız adadan kurtulup çok sevdiği yurduna dönmek hem de yeni arkadaşlarına yardım etmek için elinden geleni yapar.

 

27 Kassım Pazar Saat: 13.00 (Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi

 

DÖRT KAFADARLAR MÜZİKALİ

 

dort-kafadar

Altın Savana Krallığı’nın prensi Aslan Kral Simba en iyi arkadaşı Rift’i ararken avcılar tarafından kaçırılarak hayvanat bahçesine satılır. Bakalım, Savana hayvanat bahçesinden kurtulup ailesine kavuşa bilecek mi?

 

YETİŞKİN TİYATROSU

 

 

5 Kasım Cumartesi Saat: 20.00 (Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi)

 haber

FEHİM PAŞA KONAĞI

 

Sıkıldım ben bu kabadayılık oyunundan. Hiç kimse sevda şarkısı söylemiyor. Ela gözden, güzel yüzden, çiçekten böcekten söz eden yok. Yalnız çığlık atıyoruz. As, kes, vur, kır, döv, söv, yak, yık, saldır, daldır, oldur! Kan gölünde nilüfer açar mı? Toprağı yüz bin insanın gözyaşıyla sulasak, bir tek çiğdem yeşerte-bilir miyiz? Babayiğit’in hası karınca bile ezmez. En bilekli el diye okşayan ele derim; en yürekli kabadayı da herkesi yüreğine sığdıran insandır.

 

8 Kasım Salı Saat:20.00 (Soğuksu Yücel Çelikbilek Gençlik Merkezi)

 

BİR GARİP ORHAN VELİ

foto-1

1914’te Beykoz’da doğan, 1 yaşında kurbağadan kor-kan, 2 yaşında gurbete çıkan Bir Garip Orhan Veli’nin ölümsüz dizeleri, Usta Yazar Murathan Mungan’ın kalemi, Reha Özcan’ın etkileyici oyunculuğuyla sanatseverlerle buluşuyor. Teknolojinin ve müziğin harmanlandığı oyunda, görüntülerle çarpıcı bir sahne dili kullanılıyor.

 

 

12 Kasım Cumartesi Saat: 20.00 (Ahmet Mithat efendi Kültür Merkezi)

 

FERHAT İLE JÜLİET

foto-2

Absürt bir komedi olan Ferhat ile Juliet de zamanda küçük bir yolculuğa çıkıyoruz. Kahramanımız Ferhat, kendini Verona’da bir karmaşanın tam ortasında hem de bir düğün hazırlığında bulur. Juliet’a aşık olacağını da hiç hesap etmez ve hikâye de burada başlar zaten. Bu her anı komedi olan oyunumuzdan oldukça keyif alacaksınız.

 

16 Kasım Çarşamba Saat:20.00 (Soğuksu Yücel Çelikbilek Gençlik Merkezi)

 

SEVGİLİ DOKTOR

 

Anton Çehov’un hikâyelerinden oluşan, Neil Simon’un oyunlaştırdığı, birbirinden bağımsız kısa öykülerden (Aksırık, Mürebbiye, Cerrah, Boğulan Adam, Oyunculuk Sınavı, Biçare Kadın) oluşan eserde; çeşitli sınıflardan kişilerin toplumsal sorunları, var olma çabaları, insani ilişkileri, anlaşmazlıkları, çelişkileri ve hayatta kalma çabaları trajikomik durumlarla sahnelenmektedir.

 

 

 

19 Kasım Cumartesi Saat: 20.00 (Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi)

foto-3

JOKO’NUN DOĞUM GÜNÜ

 

Joko oldukça iyi para kazanabildiği için insanları sırtında taşımaya başlar. Önceleri iyi gibi görünen bu iş, zamanla kâbusu olacaktır. Yönetenler ve yönetilenler üzerine tartışması olan keyifli ve aksiyon dolu bir oyun.

 

 

 

22 Kasım Salı Saat: 20.00 (Soğuksu Yücel Çelikbilek Gençlik Merkezi)

 

PLASTİK ÂŞIKLAR

 

Usta oyuncu Oya Başar’ın ve başarılı oyuncu Ebru Kural’ın muhteşem performansı ile kendinizden çok şey bulacağınız bir kahkaha tufanına hazır olun. Bizden, bizim içimizden sımsıcak bir komedi… Kendinizle ne kadar barışıksınız ya da küs? Hiç düştünüz mü içinizdeki terk edilişin tuzağına? Plastik Aşklar, tıpkı yaşadığımız zamandaki aşklar gibi… Bu yapaylıkla dalga geçebildiniz mi?

 

26 Kasım Cumartesi Saat: 20.00 (Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi)

 

PARAYA HAYIR

 

Claire ve kocası Richard’ın evine, Richard’ın annesi Rose ve yakın arkadaşı Etienne yemeğe gelmişlerdir. Richard mimardır. Emekliler için “Kazıklı Evler” projesini hazırlamıştır. Bu projeyi takip eden yakın arkadaşı Etienne, üzülerek projenin kabul görmediğini açıklar. Ancak Richard’ın da çok önemli bir haberi vardır. Bu haberi açıklar. Lotodan 162 milyon tutarında “Büyük İkramiye”yi kazanmıştır. Eşi Claire, annesi Rose ve arkadaşı Etienne sevinçten deliye dönerler.

 

29 Kasım Salı Saat: 20.00 (Soğuksu Yücel Çelikbilek Gençlik Merkezi)

 

SATILIK DAİRE

 

Genç bir karı koca ticarete atılmak için evlerini satma kararı verirler. Ancak her ikisi de kendilerini garanti altına almaya çalışmaktadır. Kurnaz bir Emlakçi olan Sabri Satıcı ise bu durumu lehine kullanacaktır. Hızlı komedi sevenler için şiddetle tavsiye edilir.

 

KASIM ayında biletinizi almayı unutmayınız!

 

Yücel Çelikbilek Gençlik Merkezi ve Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’ndeki çocuk ve yetişkin tiyatro etkinlikleri için biletinizi almayı unutmayınız.

 

Yetişkin Tiyatroları 20 TL

Beykoz Karta 10 TL

Çocuk Tiyatroları 10 TL

Beykoz Karta 5 TL

foto-4

 

 

03 KASIM PERŞEMBE 20.00 HAFIZLARIN SESİNDEN KURAN VE İLAHİLER

 

YUNUS BALCIOĞLU / Büyük Çamlıca Camii İmam Hatibi

KERIM ÖZTÜRK / Büyük Çamlıca Camii İmam Hatibi

ISHAK DANIŞ / Büyük Çamlıca Camii İmam Hatibi

YER: Hafız Mehmet Efendi Kültür Evi

 

 

04 KASIM CUMA 19.00 / ÂZ-I DİL MUSİKİ TOPLULUĞU

 

BİR ACEP NUR KİM / GÜNEŞ PERVANESİ

 

“Muhabbetten Muhammed oldu hâsıl, Muhammedsiz muhabbetten ne hâsıl” şiarıyla yola çıkan Saz-ı Dil; enbiyalar serveri, evliyalar rehberi, iki cihan peygamberi Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v.) efendimizin, Mevlid-i Şerifi münasebetiyle kendisine yazılmış en güzel ilahileri, müstesna bir dinleti olarak sunacak.

foto-5

YER: Şeyh Edhem Sırrı Efendi Kültür Evi

 

10 KASIM PERŞEMBE 20.00 / HAFIZLARIN SESİNDEN KURAN VE İLAHİLER

 

BÜNYAMIN TOPÇUOĞLU / Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi İmam Hatibi Müezzini

MEHMET HADI DURAN / Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi İmam Hatibi Müezzini

İBRAHIM ÇOBAN / Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi İmam Hatibi Müezzini

NUMAN AKBAŞ / Fenerbahçe Camii Müezzini

 

YER: Hafız Mehmet Efendi Kültür Evi

 

17 KASIM PERŞEMBE 20.00 / HAFIZLARIN SESİNDEN KURAN VE İLAHİLER

 

HAFIZ DOĞAN TEMİZ / Üsküdar Vâlide-i Atik Câmii İmam Hatibi

HAFIZ OSMAN OSMANOĞLU / 2019 Dünya Hafızlık Yarışması Birincisi

HAFIZ DURSUN ŞAHIN / Çinili Camii İmam Hatibi

HASAN LÜTFI RAMAZANOĞLU / Marmara İlahiyat Camii İmam Hatibi

YER: Hafız Mehmet Efendi Kültür Evi

 

24 KASIM PERŞEMBE 20.00 / HAFIZLARIN SESİNDEN KURAN VE İLAHİLER

 

ERHAN METE / Eyüpsultan Camii İmam Hatibi

BEYTULLAH ÖZDEMİR / Eminönü Yeni Camii İmam Hatibi

EMRULLAH AKBAŞ / Eminönü Yeni Camii İmam Hatibi

 

YER: Hafız Mehmet Efendi Kültür Evi

 

SÖYLEŞİ

 

ATALARIMIZDAN KALAN YARALARI İYİLEŞTİRMEK: ÇEYİZ

 

YER: Yücel Çelikbilek Gençlik Merkezi

 

05 KASIM CUMARTESİ 20.00

 

Uzman Aile Danışmanı ve Yazar Hatice Kübra Tongar’ın anlatımıyla nesilden nesile aktarılan psikolojik ve duygusal yüklerimizin neler olduğunu ve nasıl öz benliğimize kavuşabileceğimizi dinliyor olacağız.

 

Konuşmacı: HATİCE KÜBRA TONGAR

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Kavacık Mah. Fatih Sultan Mehmet Cad. Tonoğlu Plaza No: 3/4 - +90 532 387 73 79 - BEYKOZ - İSTANBUL

Tema Tasarım | AnatoliaWeb