Ana Sayfa Güncel, Manşetler, Siyaset 2 Aralık 2023 417 Görüntüleme

Aralık Ayı Kültür-Sanat Ajandası Yayınlandı!…

Beykoz’da 7’den 70’e tüm ilçe sakinleri için tiyatro oyunlarından konserlere, söyleşilerden, anma programları ve edebiyat atölyelerine birbirinden renkli ve nitelikli etkinliklere yer veren “2023 Kültür-Sanat Aralık Ayı Ajandası” yayınlandı.  

Beykoz Belediyesi’nin ilçenin kültür-sanat ve sosyal hayatına zenginlik katmak üzere geniş bir yelpazede hazırladığı “2023 Kültür-Sanat Aralık Ayı Ajandası” kültür sanat dostlarına 5 farklı kültür merkezinde soğuk kış günlerini ısıtacak birçok alternatif sunuyor.

Hüzünlü ve Neşeli Tiyatro Oyunları

İlçe sakinlerinin her sezon yoğun ilgiyle takip ettiği yetişkin ve çocuk tiyatroları “Aralık Ayı Ajandası”nda konu çeşitliliğiyle dikkat çekiyor.

Ailecek keyifle vakit geçirmek isteyen sanatseverlerin ilk tercihi olan tiyatrolar, dramdan komediye farklı türde oyunlarla hayata dair hüzünlü ve neşeli anlar sunuyor.

Minik sanat dostlarının salonları neşeyle doldurduğu çocuk oyunlarında eğitici ve eğlenceli konular sahneleniyor.

Milli Şair Mehmet Akif Ersoy Anılıyor

Türk kültüründe iz bırakan, edebiyatçı, sanatçı ve aksiyon insanları ile eserlerine yer verilen “Anma Programları” kapsamında milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy, özel bir programla anılacak.

Şairin doğumunun 150. yıldönümü dolayısıyla düzenlenecek anma programında, Piyanist Tuluyhan Uğurlu şairin bestelenmiş eserlerine de yer verdiği piyano resitali sunacak. Nefesli çalgılar sanatçısı Murat Toraman da kavalıyla kendisine eşlik edecek.

İnsanlığın Onur Sınavı: Gazze

İsrail’in Gazze’ye yönelik soy kırımına sanat yoluyla dikkat çekmek amacıyla “İnsanlığın Onur Sınavı: Gazze” başlığıyla düzenlenecek etkinlikler kapsamında paneller, söyleşiler, konserler yer alacak.

Filistin davasının anlatılacağı etkinliklerin ilkinde “Dersimiz Filistin” Paneli gerçekleşecek. İsmail Halis’in moderatörlüğünde yapılacak panelde Saadettin Acar, Yavuz Yiğt ve Altay Cem Meriç, ülkede  75 yıldan bu yana süren işgal, zulüm ve baskıları güncel gelişmeler ışığında ele alacak.

Dünyaya Filistin Müziğini tanıtan ud üçlüsü “Le Trio Jeurban” müzik grubunun konser vereceği Aralık Ajandası’nda sırasıyla “Saraybosna’dan Filistin’e: Acının İki Yüzü: İki Yüzlü Dünya” Söyleşisi,  “Büyük Gelen Palto Film” gösterimi ve “Nehirden Denize Özgür Filistin Sergisi” yer alacak.

En Güzel Beykoz Fotoğrafları Sergilenecek

Beykoz’un binlerce yıllık doğa, tarih ve kültür mirası ile renkli güncel yaşamını bir birinden güzel karelerle geleceğe aktaracak Beykoz Belediyesi 5. Fotoğraf Yarışması” nın ödül töreni de Aralık Ayı içerisinde yapılacak.

“Le Trio Jeurban” grubunun müzik ziyafeti sunacağı törende yarışmada dereceye giren fotoğrafların yer aldığı bir de sergi açılacak.

Düşünce Ufkunu Açan Söyleşiler   

Beykozluların düşünce ufkunu açan söyleşi programları ise alanında uzman isimleri;  tarihten psikolojiye, edebiyattan sanata geniş bir yelpazede ilçe sakinleriyle buluşturacak.

Sevilen Aile Danışmanı ve Yazar Saliha Erdim’in  “Ailenin Kişisel Ve Toplumsal Önemi” başlıklı söyleşisiyle ilçe sakinlerine rehberlik edeceği buluşmasının yanı sıra, Mehmet Ali Doğan “Başarılı Olmanın Yolları”nı, Doç. Dr. Mehmet Dinç ise “Yaşama Sevinci”ni anlatacak.

Edebiyat Dünyamızın Ağabeyleri başlığıyla yapılacak söyleşide Yazar Erol Erdoğan Gül Yetiştiren Ağabey: Rasim Özden Ören’i anlatacak.

Print

Print

Edebiyat Okumaları ve Atölyeler

Bir birinden değerli yazar ve akademisyenlerin ağırlanacağı “Edebiyat Okumaları”nda,  Türk Edebiyatı’nda iz bırakan kitaplar, yazar ve şairler ustalarla masaya yatırılacak.  Doğu klasiklerinin inceleneceği buluşmalarda modern şairler de tanıtılacak.

Biletler Online-Satışta

İlçe sakinleri tüm etkinlik biletlerini kultursanat.beykoz.bel.tr adresi üzerinden veya etkinlik günü salonlara kurulan gişelerden temin edebilecek.

Bilet fiyatları, yetişkinler için 80 TL, çocuklar için 40 TL olarak belirlendi.

Beykoz Kart sahipleri tüm oyun ve etkinlikleri 50 indirim avantajıyla izleyecek.

 

Kaynak: Beykoz Belediyesi Basın Bürosu

Kavacık Mah. Fatih Sultan Mehmet Cad. Tonoğlu Plaza No: 3/4 - +90 532 387 73 79 - BEYKOZ - İSTANBUL

Tema Tasarım | AnatoliaWeb